Leonardo Koutris został zmieniony, ale "doprosił się" o czerwoną kartkę

Bartosz Głąb
Leonardo Koutris (Pogoń Szczecin)
Leonardo Koutris (Pogoń Szczecin) Canal+ Sport 3
Pogoń Szczecin przegrała w sobotni wieczór na wyjeździe z Rakowem Częstochowa 1:2 i nie wykorzystała szansy wdrapania się na podium PKO Ekstraklasy. W samej końcówce meczu doszło do kuriozalnej sytuacji. Leonardo Koutris, który siedział już na ławce rezerwowych, za dyskusję z arbitrem został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. Pierwsze z napomnieć otrzymał jeszcze na boisku.

Leonardo Koutris bohaterem kuriozalnej sytuacji

Piłkarz Portowców pierwszą żółtą kartką został ukarany w 68. minucie za faul na przeciwniku. To było czwarte napomnienie dla 28-latka, co oznacza jego wymuszoną pauzę w następnym ligowym meczu przeciwko Stali Mielec. Niedługo później trener Jens Gustafsson zdecydował się ściągnąć z boiska swojego gracza, który był mocno zdegustowany przebiegiem meczu i fatalną postawą całej drużyny przeciwko Rakowowi.

Pogoń przegrała po fatalnych błędach obrońcy

Zmiana greckiego obrońcy nie uchroniła go przed drugą żółtą kartką. W doliczonym czasie gry intensywne dyskusje przesądziły, że sędzia Łukasz Kuźma zdecydował się po raz drugi pokazać 28-latkowi żółtą kartką, co w konsekwencji oznaczało czerwoną kartkę. Mocno zdenerwowany Leonardo Koutris musiał udać się do szatni.

Pogoń Szczecin przegrała w fatalnym stylu z Rakowem Częstochowa

Spotkanie fatalnie rozpoczęło się dla Portowców, którzy przegrywali już od 8 minuty po rzucie karnym wykorzystanym na raty przez Giannisa Papanikolaou. "Jedenastka" została podyktowana po zagraniu ręką Leo Borgesa we własnym polu karnym. Ten sam gracz wystąpił w roli głównej w 20. minucie. Defensor stracił piłkę tuż przy linii własnej "szesnastki" na rzecz Johna Yeboaha, który wyłożył ją do pustej bramki dla Ante Crnaza.

Pogoń tego dnia było stać jedynie na kontaktowe trafienie autorstwa Kamila Grosickiego. Portowcy spadli na 6. miejsce w ligowej tabeli, a mogą znaleźć się jeszcze niżej, jeśli w niedzielę Legia Warszawa pokona przy Bułgarskiej drużynę Lecha Poznań.