MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Zagłębie - ŁKS 2:1. Młody Robert Lewandowski pogrążył łodzian. Debiutant dał nadzieję ŁKS. Jak padły gole?

Dariusz Kuczmera
Aleksander Bobek znów pokonany
Aleksander Bobek znów pokonany Fot. PAP/Maciej Kulczyński
Ostatni wyjazdowy mecz łodzian i przedostatni w tym sezonie w wykonaniu ŁKS nie był inny od poprzednich. Łodzianie przegrali w Lubinie z Zagłębiem.

Przed pierwszym golem komentator Canal Plus powiedział: Jak patrzę na Dawida Kurminowskiego, jego sposób poruszania się po boisku, to mam wrażenie jakbym oglądał młodego Roberta Lewandowskiego. I wtedy już w 7 minucie meczu padł gol dla Zagłębia:

W 58 minucie Mateusz Grzybek podwyższył wynik na 2:0. To pierwsza bramka tego zawodnika:

Łodzianie zdobyli honorowego gola po strzale debiutanta Aleksandra Iwańczyka. Ten piłkarz, właśnie pozyskany przez ŁKS, daje nadzieję na lepszą przyszłość łódzkiej drużyny. Piękną asystę zaliczył Oskar Koprowski. Łodzianie grali przez 7 minut z przewagą jednego zawodnika, ale więcej goli nie udało się strzelić:

Zagłębie Lubin - ŁKS Łódź 2:1 (1:0)
1:0 Dawid Kurminowski (7), 2:0 Mateusz Grzybek (58), 2:1 Aleksander Iwańczyk (90+4).
Zagłębie: Sokrátis Dioúdis - Bartosz Kopacz, Michał Nalepa, Aleks Ławniczak, Mateusz Grzybek - Kacper Chodyna, Damian Dąbrowski, Tomasz Makowski (90, Bartłomiej Kłudka), Marek Mróz (79, Marko Poletanović), Mateusz Wdowiak (61, Tomasz Pieńko) - Dawid Kurminowski (79, Juan Muñoz). Trener: Waldemar Fornalik.
ŁKS: Aleksander Bobek - Kamil Dankowski, Rahil Məmmədov, Levent Gülen, Artemijus Tutyškinas, Piotr Głowacki (67, Antoni Młynarczyk) - Pirulo (85, Engjëll Hoti), Dani Ramírez (73, Aleksander Iwańczyk), Adrien Louveau (67, Oskar Koprowski), Bartosz Szeliga - Piotr Janczukowicz (46, Kay Tejan). Trener: Marcin Matysiak.
żółte kartki: Chodyna - Ramírez, Młynarczyk, Tutyškinas, Koprowski.
czerwona kartka: Kacper Chodyna (83. minuta, Zagłębie, za drugą żółtą).
sędziował: Sebastian Krasny (Kraków).
widzów: 4857.