Rząd mimo planów nie zajął się nowymi propozycjami ministerstwa finansów legalizującymi gry hazardowe. Jak poinformowała KPRM wpłynęło wiele uwag (m.in. redakcyjnych), w związku z czym podjęto decyzję, aby nowelą ustawy hazardowej zająć się na jednym z najbliższych posiedzeń Rady Ministrów.

Zmiana przepisów w odniesieniu do gry poker polega na umożliwieniu organizacji gry poza kasynami gry, zarówno przez podmioty posiadające koncesję na prowadzenie kasyna gry jak i inne.

W dotychczasowym stanie prawnym gra w pokera możliwa była wyłącznie w kasynach gry. Z drugiej strony, ze względu na stosunkowo niewielką liczbę podmiotów posiadających koncesje na prowadzenie kasyna gry, praktycznie niemożliwym było zorganizowanie turniejów na mniejszą skalę, zwłaszcza w miejscowościach nieposiadających kasyn gry.

Wychodząc naprzeciw tym trudnościom projekt wprowadza możliwość organizowania turniejów gry w pokera przez podmioty posiadające koncesją na prowadzenie kasyn gry również poza kasynem gry na podstawie zgłoszenia dokonanego właściwemu dyrektorowi izby celnej - minister finansów uzasadnia rewolucję w hazardzie.

Zmiana przepisów w odniesieniu do gry poker polega na umożliwieniu organizacji gry poza kasynami gry, zarówno przez podmioty posiadające koncesję na prowadzenie kasyna gry jak i inne.

Możliwa stanie się także gra w pokera za pośrednictwem sieci Internet.

Nowe przepisy przewidują, iż możliwa będzie także organizacja turnieju gry w pokera przez podmioty nieposiadające koncesji na prowadzenie kasyna gry. Turnieje takie rozgrywane mogą być wyłącznie o nagrody rzeczowe o maksymalnej wartości ok. 2 tysięcy złotych, a organizator musi zapewnić, ze uczestniczyć w nich będą mogły wyłącznie osoby pełnoletnie oraz dokonać zgłoszenia organizacji turnieju. Umożliwi to organizację turniejów pokera sportowego, którego ideą jest sportowa rywalizacja prowadzona o symboliczne wygrane rzeczowe.