1 maja świętowany na boiskach IV grupy III ligi. Zobacz zdjęcia i wideo

Karol Kurzępa
Piłkarze zespołów rywalizujących w IV grupie III ligi rozpoczęli majówkę 2021 w aktywny sposób. W sobotę rozegrano bowiem dziewięć spotkań 33. kolejki. W pięciu z nich wystąpiły drużyny z województwa lubelskiego.

Jako pierwsi na boisko wybiegli zawodnicy Orląt Radzyń Podlaski. Biało-zieloni przełamali się po pięciu porażkach z rzędu i pokonali trzecioligowego beniaminka z Wiązownicy. Tym samym, z pierwszego zwycięstwa w roli trenera radzynian mógł cieszyć się Mikołaj Raczyński. Powody do radości miał także autor hat-tricka - Arkadiusz Maj. By utrzymać się na obecnym poziomie rozgrywkowym, Orlęta muszą zacząć częściej wygrywać. Aktualnie wciąż znajdują się w strefie spadkowej.

Orlęta Radzyń Podlaski - KS Wiązownica 4:0 (2:0)
Bramki: Maj 10, 23, 59, Kuźma 85

Orlęta: Ciołek – Chaliadka, Myszka, Idzikowski, Albertin, Kobiałka, Maj (76 Kuźma), Kalita (85 Welman), Rycaj (76 Wiatrak), Filipowicz (70 Kleber), Kamiński. Trener Mikołaj Raczyński

Wiązownica: Cynar – Gliniak, Staszczak, Zając, Bentkowski, Kmiotek (46 Kumor, 68 H. Kasia), Rop (46 Róg), Lorenc (46 Janiczak), A. Kasia, Trochim, Michalik. Trener Jacek Piszczek

Żółte kartki: Chaliadka, Albertin – Gliniak, A. Kasia

Sędziował: Mariusz Myszka (Stalowa Wola)

Jedyne w tej kolejce derby regionu zakończyły się remisem. Punktami podzieliły się dobrze dysponowane na wiosnę ekipy Podlasia Biała Podlaska oraz Chełmianki Chełm. Zdecydowanie większy niedosyt po końcowym gwizdku towarzyszył gospodarzom, którzy prowadzili 1:0 od 23. minuty gry, ale w doliczonym czasie drugiej połowy pozwolili rywalom na strzelenie bramki.

Podlasie Biała Podlaska - Chełmianka Chełm 1:1 (1:0)
Bramki: Zabielski 23 - Brzozowski 90+

Podlasie: Kasperek – Archipow (46 Dmitruk), Nieścieruk, Kosieradzki, Salak, Wojczuk, Kobza, Andrzejuk, Mierzwiński (72 Łukasiewicz), Zabielski (60 Łęcki), Golba (60 Chmielewski). Trener: Rafał Borysiuk

Chełmianka: Ciołek – Brzozowski, Mazurek, Kanarek (46 Budzyński), Wójcik (36 Myśliwiecki), Grądz, Bednara (81 Wawryszczuk), Wołos, Bonin, Kotowicz (46 Prytuliak), Brzyski. Trener: Tomasz Złomańczuk

Żółte kartki: Archipow, Wojczuk - Brzozowski, Bonin

Sędziował: Daniel Detka (Kielce)

Zwycięstwo na przypadającą w sobotę 69. rocznicę powstania klubu odniosła świdnicka Avia. Żółto-niebiescy pokonali Wisłokę Dębica. Podopieczni trenera Łukasza Mierzejewskiego przez całą drugą połowę i kilka minut pierwszej odsłony grali w przewadze liczebnej, po tym jak zawodnik gości wyleciał z boiska z czerwoną kartką.

Avia Świdnik - Wisłoka Dębica 2:0 (1:0)
Bramki: Maluga 4, Białek 90+

Avia: Sobieszczyk – Dobrzyński, Kuliga, Mykytyn (71 Szpak), Niewęgłowski (83 Cielebąk), Wójcik, Uliczny, Maluga, Darmochwał, Oziemczuk (65 Kompanicki), Białek. Trener: Łukasz Mierzejewski

Wisłoka: Mrózek – Cabała, Fedan, Kozłowski - Wójcik (73 Lubera), Łanucha, Zygmunt (86 Mazur) Rębisz, Kamiński, Siedlik, Pawlak (64 Palonek). Trener: Dariusz Kantor

Żółte kartki: Kuliga, Oziemczuk, Dobrzyński, Maluga, Darmochwał, Białek - Pawlak, Fedan (dwie)

Czerwona kartka: Fedan (40. min - za dwie żółte)

Sędziował: Albert Bińkowski (Skarżysko Kamienna)

Dryfujący od początku sezonu w kierunku IV ligi Hetman Zamość tym razem przegrał w Ostrowcu Świętokrzyskim. Dla biało-zielono-czerwonych była to 26. porażka w 31. rozegranym meczu.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - Hetman Zamość 6:0 (2:0)
Bramki: Bayramov 12, 45, Szatała 63 (samobójcza), Paluch 64, 67, Smuczyński 72

KSZO: Lipiec – Mężyk, Zając, Persona, Pawlik (70 Szydłowski), Partyka (65 Szymański), Nowak (65 Smuczyński), Zaklika (60 Paluch), Głaz, Bayramow, Stanisławski 7 (60 Kaczmarek). Trener: Tadeusz Krawiec

Hetman: Wyłupek – Szatała, Dajos, Wolanin, Łapiński (70 Gierowski), M. Wszoła (46 Maziarka), Kaznocha, Pupeć, Pokrywka, Sienkiewicz (46 Nastałek), Chyrchała. Trener: Władimir Geworkian

Żółte kartki: Partyka, Głaz, Nowak – Szatała, Kaznocha

Sędziował: Artur Dudek (Kraków)

Punkt ze stadionu wicelidera tabeli z Sieniawy wywiozła broniąca się przed spadkiem Stal Kraśnik. Podopieczni trenera Marcina Wróbla zanotowali jedenasty remis w rozgrywkach. Gospodarze dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale za każdym razem niebiesko-żółci wyrównywali.

Sokół Sieniawa - Stal Kraśnik 2:2 (1:1)
Bramki: Purcha Purcha 27, Ochał 61 - Dyszy 31, Zawierucha 66

Sokół: Zając – Grasza, Skała, Kapuściński, Lis, Oziębło (60 Więcek), Ochał, Majda (60 Mazurek), Purcha, Hass (68 Wójcik), King (68 Pikiel). Trener: Ryszard Kuźma

Stal: Borusiński – Dyszy, Jagiela, Michalak, Łokieć, Skrzyński, Popiołek (75 Imiołek), Bartoś (65 Wolski), Zawierucha (89 Woźniak), Mażysz (75 Chudyba), Czelej (65 Cygan). Trener: Marcin Wróbel

Żółte kartki: Grasza, Więcek, Ochał, Hass, Pikiel – Zawierucha, Bartoś

Sędziował: Jakub Pieron (Kielce)

Karolina Bojar-Stefańska - piękna pani arbiter sędziowała me...

Piękne biegaczki AZS UMCS Lublin: Wiktoria Drozd. Zobacz zdjęcia

MKS Perła Lublin podpisał kontrakty z pięknymi zawodniczkami...