10 medali dla Klubu Oyama Karate Lublin w Pucharze Polski

red
W Radomiu, w Hali Sportowej Zespołu Szkół Budowlanych odbył się XIII Puchar Polski Juniorów, Seniorów, Kadetów i Młodzików w Oyama Karate, zorganizowany przez Radomski Klub Sportowy OYAMA. W dwudniowych zawodach wystąpiła rekordowa liczba 350 zawodników z ośrodków Oyama Karate i Kyokushin-Tezuka Group.

Zawodnicy Klubu Oyama Karate Lublin zdobyli cenne trofea po stoczeniu wielu pojedynków na wysokim poziomie.
Wielkim sukcesem zakończył się debiut Daniela Koperczuka, który zdobył złoto w kategorii do 60 kg junior starszy (16-18 lat). Po zwycięstwie decyzją sędziów w ćwierćfinale kolejne pojedynki zakończył z przewagą waazari (pół punktu) zdobytą za spowodowanie chwilowej niezdolności do kontynuacji pojedynku przez przeciwnika.

W kategorii kadet do 55 kg złoty krążek przypadł po 4 pojedynkach Krzysztofowi Cnocie który w finale pokonał kolegę klubowego, Daniela Tomaszewskiego (srebro). Na trzecim miejscu podium znalazł się także reprezentant Lublina - Adrian Worobij.

W kategorii młodzik do 35 kg. (10-12 lat) tryumfował Jakub Słowiński wygrywając wszystkie pojedynki przewagą całego lub pół punktu. Kuba pobił ponadto swoisty rekord - z walki na walkę kończył pojedynek wcześniej - od zwycięstwa w regulaminowym czasie w eliminacjach poprzez zwycięstwo w 40 sekundzie ćwierćfinału po zakończenie pojedynku półfinałowego już w 16 sekundzie. Finał zakończył w regulaminowym czasie, lecz także z przewagą waazari.

Drugie miejsca w swoich kategoriach wywalczyły po trzech pojedynkach dziewczęta - Marlena Krzywicka (-40 kg kadet), oraz Oliwia Szmidt (-45 kg kadet) a także po czterech starciach - Oskar Rybaczek w kat. -40 kg chłopców.

Trzecie miejsca przypadły w udziale Radosławowi Wilczkowi po wygranych 2 pojedynkach (kat. -40 kg młodzik), oraz juniorce Adriannie Ryjewskiej (- 50 kg), która z uwagi na swoją wagę (42 kg) rozlosowana została do pojedynku półfinałowego. Pomimo różnicy wagi Ada pokazała wielkie serce do walki i walczyła na równym poziomie z o wiele większymi cięższymi przeciwniczkami.

Po raz pierwszy na Pucharze nie została rozegrana kategoria lekka kobiet w knockdown, w której lubelski Klub reprezentuje mistrzyni i aktualna wicemistrzyni Świata - Anna Majczak.

W dniu zawodów juniorów, kadetów i młodzików rolę sekundantów z wielkim powodzeniem pełnili sensei: Anna Majczak, Marcin Majczak oraz Przemysław Kędzierski.

Tak liczna reprezentacja mogła uczestniczyć w zawodach dzięki wsparciu Urzędu Miasta Lublin oraz sponsora Klubu - firmy Euro-Projekt Sp. z o.o. z Lublina z Prezesem Romanem Rogalskim na czele.