Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

14 milionów do rozdania z budżetu obywatelskiego. O tym gdzie trafią zdecydują sami mieszkańcy Lublina

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
archiwum
Głosować może każdy mieszkaniec Lublina, łącznie z niemowlętami. Od piątku (23 września) można wskazywać projekty budżetu obywatelskiego, które chcemy aby były zrealizowane w 2023 r. Głosowanie potrwa 18 dni. Do „wydania” jest 14,05 mln zł.

Kolejne elementy parku na Felinie, „szpilkostrada” na ul. Grodzkiej a może remont nawierzchni ul. Dożynkowej? 135 projektów przygotowanych przez mieszkańców, zaczyna walkę o pieniądze na ich realizację w 2023 r. Głosowanie rusza od piątku (23.09). Potrwa do 10 października, czyli na oddanie głosu będzie 18 dni .

- Zachęcam do wsparcia zgłoszonych pomysłów. Udział w głosowaniu to wyraz zaangażowania w życie lokalnych społeczności, wpływ na rozwój i zwiększenie komfortu życia w poszczególnych częściach naszego miasta – podkreśla Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, z-ca prezydenta Lublin.

To dziewiąta edycja budżetu obywatelskiego. Do wydania jest 14,05 mln zł. Zwycięskie projekty będą realizowane w 2023 r.

Do finałowej rozgrywki przeszły 82 projekty dzielnicowe i 53 ogólnomiejskie. - Na zgłoszone przez mieszkańców pomysły głosować może każda osoba, która jest na stale zameldowana w Lublinie lub dopisała się do listy osób głosujących na projekty BO. Aby to zrobić wystarczy wypełnić oświadczenie znajdujące się na karcie do głosowania w jednym z punktów do głosowania – informuje Izolda Boguta z biura prasowego ratusza.

Takie zasady oznaczają, że w głosowaniu brać mogą również dzieci, w tym niemowlęta.
- Każda osoba ma do dyspozycji cztery głosy: dwa na projekty dzielnicowe i dwa na ogólnomiejskie – precyzuje Boguta .

Głosu można oddawać na dwa sposoby:

Przez internet …

Aby oddać głos w formie elektronicznej należy wejść na stronę

www.lublin.eu/budzetobywatelski

i kliknąć w zakładkę poświęconą głosowaniu. - System poprosi o podanie imienia i nazwiska oraz czterech ostatnich cyfr numeru pesel. Aby potwierdzić głos należy wprowadzić numer telefonu komórkowego lub adres e-mail, na który przyjdzie wygenerowane dla nas hasło. Przypominamy, że na jeden numer telefonu lub adres e-mail może zagłosować maksymalnie pięć osób – mówi Boguta

… i na papierze
Głos można oddać też w tradycyjnej, „papierowej” formie. Urny na głosy znajdują się w kilkudziesięciu miejscach w Lublinie. Przede wszystkim są to filie Miejskiej Biblioteki Publicznej. Ale nie wszystkich np. filia nr 3 przy ul. Hutniczej została „skreślona” z listy, bo trwa w niej inwentaryzacja.
Kolejnymi miejscami są Biura Obsługi Mieszkańców (ul. Wieniawska 14, Filaretów 44, ul. Szaserów 13-15, ul. Kleeberga 12a, ul. Wolska 11).
Głosować będzie można też w Biurze Partycypacji Społecznej (ul. Gilasa 3) oraz siedzibie Zarządu Dróg i Mostów (ul. Krochmalna 13i).

- Ważne, aby nie przynosić zebranych wcześniej formularzy od innych osób, ponieważ nie będą przyjmowane – przypomina Boguta.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak globalne ocieplenie zmienia wakacyjne trendy?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski