4. liga. Liderzy zgodnie punktują za trzy. Ważne zwycięstwo na swoim koncie zapisał też Lewart

(Zespół z Obszy do soboty był ostatnim w 4. lidze, który jeszcze nie wygrał. Po meczu ze Spartą to się zmieniło) fot. GKS Błękitni Obsza
Dobre nastroje w Świdniku i Krasnymstawie. Powody do zadowolenia na kolejkę przed przerwą zimową mają też inni czwartoligowcy

Przed weekendem podopieczni Grzegorza Białka zajmowali 5. miejsce, ale nad kolejnymi w zestawieniu drużynami Powiślaka i rezerw Górnika mieli odpowiednio jeden i pięć punktów zaliczki. W sobotę ten dystans się zwiększył, bo lubartowianie pokonali łęcznian na ich terenie 1:0. Wynik w 30. minucie z karnego ustalił Aleks Aftyka.

- Pierwsza połowa była dobra w naszym wykonaniu. Myślę, że wynik powinien być po niej wyższy, bo zmarnowaliśmy dwie sytuacje stuprocentowe. Raz wyszły sam na sam, a potem dwóch na jednego, ale mimo to nie zdołaliśmy strzelić kolejnego gola - zwraca uwagę Grzegorz Białek. - Po przerwie chcieliśmy przypilnować wyniku, co wykorzystali rywale stwarzając sobie w końcówce groźną sytuację. Świetnie w naszej bramce zachował się jednak Damian Podleśny. Szkoda tych niewykorzystanych sytuacji sprzed przerwy. Sami pod koniec zgotowaliśmy sobie niepotrzebne nerwy - twierdzi szkoleniowiec Lewartu.

Dzięki wygranej w 12. kolejce dystans nad Górnikiem zwiększył się do ośmiu oczek. Cztery punkty zaliczki przewagi Lewart ma nad Powiślakiem Końskowola, który był bezradny na terenie liderującej Świdniczanki.

Co prawda po kwadransie gry mieliśmy remis 1:1, ale od tego momentu padło jeszcze sześć bramek i wszystkie z nich były autorstwa podopiecznych trenera Łukasza Gieresza. Hat-tricka na swoim koncie zapisał Michał Zuber.

Dla świdniczan wygrana była najlepszą z możliwych odpowiedzi na zeszłotygodniową porażkę w Lubartowie (0:2). - Widać było, że ta porażka siedziała w naszych głowach. Chcieliśmy udowodnić, przed wszystkim sobie, to był tylko wypadek przy pracy. Dzięki takiemu podejściu stworzyliśmy dużą ilość sytuacji, z których siedem wykorzystaliśmy - komentuje Łukasz Gieresz.

Świdniczanka z dorobkiem 31 punktów na koncie przewodzi stawce. W ostatnim przed przerwą zimową meczu zagra na wyjeździe z Górnikiem II Łęczna. Spotkanie odbędzie się na boisku ze sztuczną nawierzchnią - Nastawiamy się na ciężkie spotkanie - zapowiada szkoleniowiec Świdniczanki. - Oczywiście wolelibyśmy grać na murawie naturalnej, jednak nie mamy na to żadnego wpływu, zatem po prostu do sobotniego starcia musimy przygotować się jak najlepiej - dodaje.

Grupa: lubelska I
Świdniczanka Świdnik - Powiślak Końskowola 7:1
Motor II Lublin - Stal Poniatowa 3:1
Bug Hanna - Orlęta Łuków 0:0
Opolanin Opole Lubelskie - Huragan Międzyrzec Podlaski 1:3
Górnik Łęczna - Lewart Lubartów 0:1

W drugiej grupie na 1. miejscu umocnili się zawodnicy Startu Krasnystaw, którzy po golach Dominika Skiby i Kryspina Florka pokonali na wyjeździe Grom Różaniec 2:0. Piłkarze Marka kwietnia jak do tej pory uzbierali na swoim koncie 29 punktów.

- Nie ma w klubie głośnych rozmów o tym, że otwiera się przed nami furtka do 3. ligi. Prawdę mówiąc, na ten moment finansowo nie jesteśmy na to gotowi, ale do czerwca zostało jeszcze dużo czasu. Jeśli okazałoby się, że wywalczylibyśmy awans, to raczej nie powiedzielibyśmy słowa nie. Jednak to zbyt odległa perspektywa, aby o tym myśleć. Natomiast fakt, że w tym momencie finansowo byłoby to ciężko udźwignąć w żaden sposób nie przekłada się na naszą postawę. My chcemy do końca grać jak najlepiej - opisuje trener Startu, Marek Kwiecień.

Sobota była ważnym dniem dla Błękitnych. Klub z Obszy pokonał przed własną publicznością Spartę Rejowiec Fabryczny 3:2. Dla beniaminka była to pierwsza wygrana w sezonie. Bramki dla gospodarzy zdobywali Aleksander Kuzovliev, Maciej Chmura i Grzegorz Tadra. Gol na wagę trzech punktów padł w 93. min. spotkania.

Grupa: lubelska II
Grom Różaniec - Start Krasnystaw 0:2
Tomasovia Tom. Lub.- POM Iskra Piotrowice 5:1
Kryształ Werbkowice - Gryf Gmina Zamość 1:1
Granit Bychawa - Stal Kraśnik 2:2
Błękitni Obsza - Sparta Rejowiec Fabryczny 3:2