500 plus dla niepełnosprawnych i emerytów 2019 WNIOSKI Dla kogo? Od kiedy? Jak dostać? Świadczenie dla niepełnosprawnych dorosłych 18.09.19

akZaktualizowano 
500 plus dla niepełnosprawnych coraz bliżej wejścia w życie. Kiedy i gdzie będzie można składać wnioski oraz dla kogo będzie nowe świadczenie?
500 plus dla niepełnosprawnych coraz bliżej wejścia w życie. Kiedy i gdzie będzie można składać wnioski oraz dla kogo będzie nowe świadczenie? pixabay.com
500 plus dla niepełnosprawnych zapowiedział premier Mateusz Morawiecki na konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Krakowie. Do tematu 500 plus dla niepełnosprawnych premier Morawiecki powrócił na lubuskiej konwencji PiS w poniedziałek 20 maja. Zapowiedział, że świadczenie zostanie wprowadzone jeszcze przed wyborami. Z kolei marszałek Senatu w TVN24 wyraził się nieco inaczej na temat tego, od kiedy 500 plus dla niepełnosprawnych wejdzie w życie. Już w lipcu Sejm pracował nad projektem ustawy o świadczeniu dla niepełnosprawnych dorosłych, a z końcem miesiąca przyjął poprawki naniesione przez Senat. Wszystko wskazuje na to, że 500 plus dla niepełnosprawnych wejdzie w życie już od 1 października. Ponadto także inna grupa może skorzystać z nowego świadczenia - 500 plus dla emerytów może być realnym wsparciem dla seniorów. Nie będzie ono jednak przysługiwać wszystkim emerytom i rencistom - trzeba będzie spełnić określone warunki. ZUS udostępnił wnioski o 500 plus dla niepełnosprawnych na swojej stronie internetowej. Co warto wiedzieć o nowym planowanym świadczeniu?

500 plus dla niepełnosprawnych to medialna nazwa na zapowiedziane przez premiera Morawieckiego świadczenie, nawiązująca do innych wprowadzonych przez PiS świadczeń.

500 plus dla niepełnosprawnych. Wnioski już do pobrania

Na stronie internetowej ZUS pojawiły się już wnioski o 500 plus dla niepełnosprawnych i emerytów. Można je już pobierać, wypełniać i składać w ZUS, ale trzeba nastawić się na to, że będą rozpatrywane dopiero od 1 października 2019. Wnioski o 500 plus dla niepełnosprawnych są dostępne także w oddziałach ZUS.

ZUS pomoże także wypełnić wniosek o nowe świadczenie. W placówkach znajdziemy specjalnie przeszkolonych w tym celu pracowników. Można także dzwonić na specjalnie przygotowaną infolinię pod numer 22 560 16 00. W internecie wniosek o 500 plus dla niepełnosprawnych znajduje się tutaj.

500 plus także dla emerytów. Od kiedy? Jak złożyć wniosek o 500 plus dla emerytów 2019?

500 plus dla emerytów? Tak. Seniorzy mogą się ubiegać o dodatek, jeżeli są niezdolni do samodzielnej egzystencji albo pobierają zasiłek pielęgnacyjny. Od kiedy można starać się o pieniądze i kto dokładnie może liczyć na 500 plus dla emerytów i rencistów?

500 plus dla emerytów. Kiedy i gdzie składać wnioski?

By otrzymać 500 plus dla emeryta, wniosek należy złożyć w ZUS lub KRUS. Przyjmowane będą od 1 października 2019 roku. Sam wniosek to jednak za mało – należy uzupełnić go o stosowne załączniki. Są to:

  • orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji
  • dokumentacja medyczna

Czy wniosek o 500 plus dla emeryta może złożyć osoba, która nie posiada orzeczenia o niezdolności do samodzielnej egzystencji? Jest taka szansa, pod warunkiem ukończenia 75. roku życia oraz pobierania zasiłku pielęgnacyjnego.

500 plus dla niepełnosprawnych z zasadą "złotówka za złotówkę"

Wszystko wskazuje na to, że 500 plus dla niepełnosprawnych wejdzie w życie w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Sejm przyjął już projekt ustawy, wraz z poprawkami Senatu. Świadczenie, szybko okrzyknięte jako nowe 500+, w rzeczywistości wyniesie maksymalnie 500 zł.

Nowe świadczenie dla niepełnosprawnych będzie mogło wynieść nie więcej niż 500 zł. Wprowadzona zostanie zaproponowana przez Senat zasada "złotówka za złotówkę" - łączna kwota świadczeń finansowanych ze środków publicznych otrzymywanych przez osobę niepełnosprawną i dodatkowego świadczenia nie będzie mogła przekroczyć 1600 zł.

Taka zmiana sprawi, że świadczenie trafi do ok. 56 tys. osób więcej niż początkowo zakładano. W efekcie o 500 plus dla niepełnosprawnych będzie mogło ubiegać się ponad 800 tys. osób. Roczny koszt świadczenia wyniesie ok. 4,5 mld zł.

Na czym polega "złotówka za złotówkę" w nowym świadczeniu dla niepełnosprawnych?

Wcześniej 500 plus dla niepełnosprawnych miało przysługiwać tylko tym, którzy otrzymują świadczenie w wysokości nie przekraczającej 1100 zł. Dzięki zasadzie "złotówka za złotówkę" na świadczenie dodatkowe dla dorosłych niepełnosprawnych mogą liczyć także ci, którzy otrzymują świadczenia wyższe niż minimalna renta. Nie będzie ono jednak wynosiło 500 zł, a odpowiednio mniej, tak żeby suma świadczeń nie przekraczała 1600 zł.

Przykład: Ewa jest niepełnosprawna i otrzymuje rentę w wysokości 1200 zł. W ramach "500 plus dla niepełnosprawnych" otrzyma 400 zł świadczenia. W ten sposób suma świadczeń wyniesie 1600 zł.

Wnioski o 500 plus dla niepełnosprawnych - gdzie i kiedy składać?

Od 1 października ZUS będzie rozpatrywał wnioski o 500 plus dla niepełnosprawnych - zapowiedziała Gertruda Uścińska. Zaznaczyła przy tym, że będzie można składać je już wcześniej, jednak, zgodnie z obecnymi planami wobec ustawy dot. świadczenia, nie będą one rozpatrywane przez tą datą. Powiedziała także, że pierwsze decyzje i wypłaty 500 plus dla niepełnosprawnych powinny nastąpić już w listopadzie.

Wnioski o 500 plus dla niepełnosprawnych trzeba będzie składać do ZUS lub innego organu zajmującego się wypłatą świadczeń emerytalno-rentowych. Świadczenie dla niepełnosprawnych będzie przysługiwało od miesiąca, w którym przyjęto prawidłowo złożony wniosek.

WCZEŚNIEJ PISALIŚMY O 500 PLUS DLA NIEPEŁNOSPRAWNYCH - PONIŻEJ ARCHIWALNA CZĘŚĆ ARTYKUŁU

Rząd zajmie się 500 plus dla niepełnosprawnych w lipcu

Premier Mateusz Morawiecki przekazał 9 lipca, że rząd przyjął projekt ustawy o świadczeniu uzupełniającym dla niepełnosprawnych. Tzw. 500 plus dla niepełnosprawnych ma objąć osoby niezdolne do samodzielnej egzystencji, które mają ustalone prawo do świadczenia takiego jak renta, świadczenie socjalne, emerytura itp. Świadczenie uzupełniające będzie przyznawane, gdy wysokość już przyznanych świadczeń jest zbyt niska, by mogły one wystarczać na zaspokojenie potrzeb życiowych, które są wzmożone z uwagi na naruszenie sprawności organizmu.

Dodatek 500 plus dla niepełnosprawnych będzie zależał od wysokości pobieranego świadczenia.

Już wcześniej szef kancelarii premiera, Michał Dworczyk, przekazał, że 500 plus dla niepełnosprawnych będzie jednym z tematów posiedzenia rządu 9 lipca. Jest też prawdopodobne, że jeszcze w tym miesiącu projekt ustawy o nowym świadczeniu dla niepełnosprawnych trafi do Sejmu. Najbliższe obrady Sejmu są zaplanowane na 17-19 lipca. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, może się okazać, że 500 plus dla niepełnosprawnych wejdzie w życie jeszcze tej jesieni.

500 plus dla niepełnosprawnych to priorytet

O tym, że 500 plus dla niepełnosprawnych to priorytet rządu w obecnej kadencji, mówiła w Dzienniku Gazecie Prawnej Bożena Borys-Szopa. Minister powiedziała, że projekt ustawy o 500 plus dla niepełnosprawnych jest obecnie przygotowywany, a środki na wsparcie są zagwarantowane. Borys-Szopa chce, by przepisy były gotowe jak najszybciej, ale zwraca uwagę na to, że materia jest wrażliwa, a krąg beneficjentów wymaga analizy. Na pewno jednak chodzi o to, by pomóc osobom niezdolnym do samodzielnej egzystencji.

Kiedy będzie wprowadzone 500 plus dla niepełnosprawnych?

Wybory do Parlamentu Europejskiego już za nami, ale wciąż powracają pytania o niektóre z przedwyborczych obietnic - w tym o 500 plus dla niepełnosprawnych. O proponowanym nowym świadczeniu w "Faktach po Faktach" TVN24 wypowiadał się marszałek Senatu, Stanisław Karczewski.

Zgodnie z zapowiedziami premiera, projekt ustawy ma w czerwcu trafić do Sejmu. Kiedy dodatek trafi do rąk niepełnosprawnych?

dokładnie nie rozmawialiśmy na ten temat jeszcze w gronie ścisłego kierownictwa partii, ale od jesieni albo nowego roku - mówił Karczewski w TVN24

Marszałek Senatu zaznaczył też, że rząd pamięta o osobach niepełnosprawnych i zapewni im wsparcie, ale zapytany o to, czy jest szansa, by 500 plus dla niepełnosprawnych weszło w życie jeszcze przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi, powiedział, że "chyba nie".

500 plus dla niepełnosprawnych. Od kiedy?

Na niedzielnej konwencji PiS premier Mateusz Morawiecki tylko zapowiedział, że Prawo i Sprawiedliwość chce wprowadzić 500 plus dla niepełnosprawnych. Od kiedy? O tym premier mówił już dzień później, na konwencji w Gorzowie Wlkp. Zapowiedział, że w czerwcu będzie już ustawa i niebawem będzie to realizowany projekt.

500 plus dla niepełnosprawnych, czyli dla kogo?

O nowym świadczeniu dla niepełnosprawnych mówił premier Mateusz Morawiecki. Zgodnie z jego słowami „500 plus dla niepełnosprawnych” miałoby być stałym dodatkiem przyznawanym co miesiąc dorosłym osobom niepełnosprawnym. Świadczenie miałoby wejść w życiu już w ciągu kilku najbliższych miesięcy, a jego wysokość prawdopodobnie wyniosłaby 500 złotych.

Mateusz Morawiecki, zapowiadając 500 plus dla niepełnosprawnych, przypomniał także o polityce społecznej PiS, na którą przekierowano kilkadziesiąt miliardów złotych.

Pokazaliśmy politykę z sercem. Tak jak Polska jest sercem Europy, PiS chce być sercem Polski – mówił Mateusz Morawiecki na konwencji

Dla kogo 500 plus dla niepełnosprawnych?

Zapowiedziane na konwencji PiS nowe świadczenie dla niepełnosprawnych miałoby być przyznawane pełnoletnim osobom z orzeczeniem o całkowitej niepełnosprawności, które nie mogą prowadzić życia samodzielnie. Zdaniem premiera te osoby są pozbawione szeregu dodatków w obecnym systemie opieki i 500 plus dla niepełnosprawnych miałoby to w pewien sposób wynagrodzić.

Czy 500 plus dla niepełnosprawnych na pewno wyniesie 500 zł, dopiero się rozstrzygnie – jest to jednak prawdopodobna kwota nowego świadczenia.

Skąd pieniądze na 500 plus dla niepełnosprawnych?

Zapowiedź wprowadzenia kolejnego comiesięcznego świadczenia może wzbudzić słuszne pytanie o to, skąd PiS planuje wziąć na nie pieniądze. W swoim występie na konwencji Mateusz Morawiecki wskazał, że 500 plus dla niepełnosprawnych mogłoby być finansowane m.in. z Funduszu Solidarnościowego.

W zależności od tego, na jakich zasadach ostatecznie wprowadzono by 500 plus dla niepełnosprawnych, koszty nowego świadczenia wyniosłyby od 1 do 4 mld złotych – tak wyliczył portal money.pl.

Warto przypomnieć sobie o zeszłorocznym proteście osób niepełnosprawnych. To, że teraz obiecywane są dodatkowe pieniądze dla nich, można odebrać jako realizację zapowiedzi z okresu protestu.

polecane: FLESZ: Zmiana w logowaniu na konto. Uwaga na oszustów.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 163

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

j
jan

mam pytanie mam zasiłek stały z MOPS i zasiłek pielęgnacyjny niepełnosprawność mam orzeczoną od dziecka czy zgodnie z ustawą z dnia 28 11 2003 roku o świadczeniu opiekuńczym na podstawie którego mam wypłacany zasiłek pielęgnacyjny gdzie jednoznacznie jest zapisane że zasiłek pielęgnacyjny przysługuje osobie niezdolnej do samodzielnej egzystencji {Art. 16. 1. Zasiłek pielęgnacyjny przyznaje się w celu częściowego pokrycia wydatków wynikających z konieczności zapewnienia opieki i pomocy innej osoby w związku z niezdolnością do samodzielnej egzystencji} a więc spełniam warunki o 500 zł dla niepełnosprawnych bez konieczności ponownego stawania na komisji lekarskiej

N
Nowa

Czy majac 75 lat i zasiłek pielegnacyjny dostanie dziadek czy misu miec wydane orzeczenie

E
Eoa

TAK dostanie

G
Gość

witam

w mojej ocenie 500 dla niepełnosprawnych chodzi wyłącznie o weryfikację orzeczeń lekarskich wydanych przed 31sierpnia1997r.Osoby które DOBROWOLNIE złożą wniosek zgodzą się na ponowną weryfikację przez ZUS swoich orzeczeń

P
Pracująca
2019-07-04T06:50:14 02:00, Gość:

Dzień dobry jestem mamą dziecka niepełnosprawnego i nw dlaczego dzieci nie dostaną nic bo oprócz świadczenia bo zasiłku to dla nich nic a rodzice nie mogą podjąć pracy te dzieci też nie mogą nic same zrobić i również mają marzenia jechać na wycieczki iść do kina itp.dla mnie jest to śmieszne że w tym kraju znowu chce się podzielić ludzi dla mnie żenada

25 lipca, 06:43, Gość:

Bo dzieci już mają 500 a ty za opiekę ponad 1500 i jeszcze ci mało ?

Też mam marzenia jechać na wycieczkę ale mnie na to nie stać bo nie mam dzieci, a pracując uczciwie w tym kraju moje wynagrodzenie nie pozwala mi na takie luksusy.

c
cholery pisowskie

kiego cholery pisowskie ograniczyliście dochodem, znowu patologia dostanie a ci co sobie wypracowali emeryturę już nie dostaną.

G
Gość
2019-07-30T23:45:11 02:00, Gość:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć czy osoba ze znacznym stopniem niepelnoaprawnosci i całkowicie trwałe niezdolna do pracy z renta socjalna może starać się o ten dodatek?Pozdrawiam wszystkich pełno i niepelnosprawnych.

5 sierpnia, 0:33, Gość:

Tak moze sie starac o 500 plus.

6 września, 14:52, Gość:

Witam mam pytanie czy mając. Orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy dostanę to 500zl

To dawna II grupą, nie przysługuje to wsparcie

G
Gość
31 sierpnia, 13:52, rencistka:

niektorzy jak zwykle zalatwia sobie piecset plus. gdzie tu sprawiedliwosc a rencisci z druga grupa niezdolni do pracy zostana wylaczeni z tej daniny...

4 września, 17:14, Gość:

Jeśli jest Pani w stanie sama się sobą zająć, to proszę dziękować Bogu. Nic nie jest nam dane na zawsze. Perspektywa osoby zależnej od drugiego w każdej najdrobniejszej czynności jest zgoła inna. Najbardziej żal mi niesamodzielnych osób samotnych, zwłaszcza tych przebywających w placówkach. Czasem upomną się o nich media, ale zazwyczaj pozostają zdani sami na siebie i łaskę personelu.

5 września, 0:38, Gość:

Nie wiecie ludzie o czym piszecie serio, nie macie pojęcia z jakim bólem i cierpieniem i jakimi chorobami w tym kraju może zmagać się osoba z umiarkowanym stopniem. Nigdy nie pójdę do pracy normalnej i nie założę rodziny bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować i nie mogę na nic liczyć na żadną pomoc przecież to jest chore ,a na dzieci każde bez wyjątku są pieniądze, jak ja żyłam jako dziecko w skrajnej biedzie w rodzinie wielodzietnej to nie było nic a teraz tak samo zdycham w cierpieniu

5 września, 9:48, Gość:

No to proszę sobie wyobrazić, że oprócz tego nie jest Pani w stanie samodzielnie zjeść/napić sie lub nawet połykać, zmienić pozycji w łóżku, umyć się, skorzystać z toalety, podrapać po nosie, czasem nawet mówić czy oddychać bez wsparcia maszyny. Zgadzam się jednak, że z samej renty, bez wsparcia rodziny nie da się zaspokoić nawet potrzeb biologicznych, a co tu dopiero mówić o leczeniu. Myślę, że w Pani sytuacji powinno wkroczyć wsparcie OPS. Teoretycznie urząd ma możliwość indywidualnego rozpatrzenia sytuacji, w praktyce nieczęsto to się zdarza.

Dochód na osobę samotną to 701 zł, i co Tu z tą indywidualnym rozpatrywaniem sprawy

G
Gość
2019-07-30T23:45:11 02:00, Gość:

Czy ktoś może mi wytłumaczyć czy osoba ze znacznym stopniem niepelnoaprawnosci i całkowicie trwałe niezdolna do pracy z renta socjalna może starać się o ten dodatek?Pozdrawiam wszystkich pełno i niepelnosprawnych.

5 sierpnia, 0:33, Gość:

Tak moze sie starac o 500 plus.

Witam mam pytanie czy mając. Orzeczenie o całkowitej niezdolności do pracy dostanę to 500zl

G
Gość

Panie Premierze i Panie Prezydencie! Co z rencistami ( renta rodzinna) poniżej 18 roku ? Np. dzieci małoletnie niezdolne do samodzielnej egzystencji, wymagają opieki, ale nie są niepełnosprawne...mające najniższą rentę. PROSZĘ O TYCH OSOBACH POMYŚLEĆ. Są one skrzywdzone przez los...

G
Gość
3 września, 22:26, Gość:

Ja jako niepelnosprawny z 1 grupa o niemosności samodzielnej egzystencji i opiką 2 osoby nie dostane nic a czemu? bo mam emeryturę 2000tys, dlaczego dzieci dostają 500 plus na każde bez względu na dochod a my inwalidzi zostaliśmy podzieleni na gorszych i lepszych, myślalem że rząd wszystkich niepelnosprawnych będzie traktowal jednakowo, nie dosyć że choruje na bialaczkę i nowotwór zlośliwy pluc to jeszcze czyje się oszukany

4 września, 16:46, Ktoś młody.:

2tys A 1 tyś emerytury to wielka różnica. Przykro mi z powodu Pana choroby i życzę zdrówka Ale myślę, że ci co mają 1 tyś emerytury też nie wszyscy są zdrowi i potrzebują pomocy. Z opisu Pana wynika, że ma Pan ciężko żyć z emeryturą 2 tyś zł A co ma powiedzieć człowiek który być może zmaga się z takimi samymi chorobami jak Pan A jego emerytura wynosi 1 tyś zł?

Życz A Tobie będzie życzone.

Jaki dawać to wszystkim,bez żadnych kryteriów, przez tyle lat niepełnosprawni byli olewani...rządzący niech sobie podejmą z koryta.

a
aldona
3 września, 10:51, okradany emeryt:

500 plus dla emerytów po 75 roku życia nie mających dochodu 1600 zl brutto. I znowu nieroby z emeryturą plus dostaną, a tu człowiek zapieprzal 41 lat i ma 2 tys. brutto.

5 września, 08:06, gosc:

cholerne pisowce, leni promują, a ludzie za swoją wieloletnią pracę wegetują, nie mają na życie, leczenie itp. I po wuj pracować dla tego kraju

ciekawe czy chciałbyś te 500 zł i wegetację w łożku jak moja mama, chyba nie, też zapier.alała całe życie nie czekała na mannę z nieba i co powiesz że jest leniem

G
Gość
31 sierpnia, 13:52, rencistka:

niektorzy jak zwykle zalatwia sobie piecset plus. gdzie tu sprawiedliwosc a rencisci z druga grupa niezdolni do pracy zostana wylaczeni z tej daniny...

4 września, 17:14, Gość:

Jeśli jest Pani w stanie sama się sobą zająć, to proszę dziękować Bogu. Nic nie jest nam dane na zawsze. Perspektywa osoby zależnej od drugiego w każdej najdrobniejszej czynności jest zgoła inna. Najbardziej żal mi niesamodzielnych osób samotnych, zwłaszcza tych przebywających w placówkach. Czasem upomną się o nich media, ale zazwyczaj pozostają zdani sami na siebie i łaskę personelu.

5 września, 0:38, Gość:

Nie wiecie ludzie o czym piszecie serio, nie macie pojęcia z jakim bólem i cierpieniem i jakimi chorobami w tym kraju może zmagać się osoba z umiarkowanym stopniem. Nigdy nie pójdę do pracy normalnej i nie założę rodziny bo nie jestem w stanie normalnie funkcjonować i nie mogę na nic liczyć na żadną pomoc przecież to jest chore ,a na dzieci każde bez wyjątku są pieniądze, jak ja żyłam jako dziecko w skrajnej biedzie w rodzinie wielodzietnej to nie było nic a teraz tak samo zdycham w cierpieniu

No to proszę sobie wyobrazić, że oprócz tego nie jest Pani w stanie samodzielnie zjeść/napić sie lub nawet połykać, zmienić pozycji w łóżku, umyć się, skorzystać z toalety, podrapać po nosie, czasem nawet mówić czy oddychać bez wsparcia maszyny. Zgadzam się jednak, że z samej renty, bez wsparcia rodziny nie da się zaspokoić nawet potrzeb biologicznych, a co tu dopiero mówić o leczeniu. Myślę, że w Pani sytuacji powinno wkroczyć wsparcie OPS. Teoretycznie urząd ma możliwość indywidualnego rozpatrzenia sytuacji, w praktyce nieczęsto to się zdarza.

g
gosc
3 września, 10:51, okradany emeryt:

500 plus dla emerytów po 75 roku życia nie mających dochodu 1600 zl brutto. I znowu nieroby z emeryturą plus dostaną, a tu człowiek zapieprzal 41 lat i ma 2 tys. brutto.

cholerne pisowce, leni promują, a ludzie za swoją wieloletnią pracę wegetują, nie mają na życie, leczenie itp. I po wuj pracować dla tego kraju

g
gosc
4 września, 17:31, Majka:

Jak mój dziadek który ma 88 lat i zasiłek pielęgnacyjny pobiera, nie ma zaswiadczenia o niepełnosprawności też będzie dostawał 500 zl

jak pracował to na pewno przekracza 1600 zł brutto i nie dostanie, bo to 500 plusy to są dodatki dla leni, którzy opieprzali sie całe życie

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3