57. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego. Dziesiątka najlepszych sportowców Lubelszczyzny w 2018 roku

Za nami kolejny wyjątkowy i niezapomniany wieczór w historii plebiscytowej zabawy Kuriera Lubelskiego. Najważniejszym momentem 57. Plebiscytu Sportowego było oczywiście ogłoszenie tradycyjnej dziesiątki najlepszych sportowców Lubelszczyzny w 2018 roku. A kulminacją Gali otworzenie koperty z nazwiskiem najlepszego sportowca, którym - głosami kapituły - została Paulina Guba, złota medalistka mistrzostw Europy w pchnięciu kulą.

Kulomiotka KU AZS UMCS Lublin przerwała plebiscytową hegemonię mężczyzn, którzy triumfowali w pięciu wcześniejszych edycjach. Kapituła doceniła mistrzostwo świata z Berlina, a także piąte miejsce w halowych mistrzostwach świata i mistrzostwo Polski na stadionie (podczas zawodów w Lublinie) oraz w hali.

Paulina Guba rozpoczęła już starty w nowym sezonie i w czwartek nie mogła przyjechać do Lublina. Przesłała jedynie film z podziękowaniami, a w jej imieniu statuetkę odebrała klubowa koleżanka, Malwina Kopron. – _W jej imieniu dziękuję. Tez to przeżyłam, po przyjściu do UMCS Lublin od razu szybki sukces. Za to, co zrobiła w Berlinie, to naprawdę pokłony jej się należą _– powiedziała o koleżance.

57. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego za nami. Wyniki poznaliśmy podczas Balu Mistrzów Sportu. Zobacz zdjęcia!

Nazwisko najlepszej z najlepszych ogłosiliśmy jako ostatnie, aby napięcie związane z rozstrzygnięciem 57. Plebiscytu Sportowego rosło z każdą minutą. Prezentację finałowej dziesiątki rozpoczęliśmy zatem od miejsca dziesiątego. Tę pozycję zajął sprinter Agrosu Zamość, Dominik Kopeć. W 2018 roku m.in. wywalczył złoty medal mistrzostw Polski na dwóch dystansach - 100 i 200 m, a w mistrzostwach Europy pobiegł w półfinale biegu na 100 m.

Dziewiąte miejsce zajęła Malwina Kopron. Młociarka KU AZS UMCS Lublin w minionym roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski oraz zajęła 4. miejsce w mistrzostwach Europy.

Ósma lokata przypadła Aleksandrze Rudzińskiej – mistrzyni świata we wspinaczce na czas. – _Nigdy wcześniej nie otrzymałam tylu nagród, co w tym roku. Dziękuję wszystkim osobom, które są ze mną na co dzień, a szczególnie mojemu narzeczonemu _– powiedziała szczęśliwa.

Siódmy był żużlowiec Speed Car Motoru Lublin, Andreas Jonsson. Szwed był najlepiej punktującym zawodnikiem w pierwszej lidze i w dużej mierze przyczynił się do awansu Motoru do PGE Ekstraligi.

Szóste miejsce zajęła Katarzyna Krawczyk. Zapaśniczka Cementu Gryfa Chełm w 2018 roku cieszyła się z brązowego medalu mistrzostw Europy w stylu wolnym (do 53 kg), piątego miejsca w mistrzostwach świata i ze złotego medalu mistrzostw Polski.
Piątą pozycję zajęła Kinga Achruk. Piłkarka ręczna MKS Perła Lublin w minionym roku zdobyła razem z koleżankami aż trzy trofea – europejski Challenge Cup, mistrzostwo Polski oraz Puchar Polski. – Na te sukcesy pracowała cała drużynę, więc tutaj powinna być obecna każda zawodniczka.Każda bowiem dołożyła swoją cegiełkę do tych sukcesów – powiedziała rozgrywająca MKS.

Tuż za podium, na czwartym miejscu, znalazł się Konrad Czerniak. Pływak KU AZS UMCS Lublin podczas mistrzostw Europy wywalczył brązowy medal w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym. Natomiast w mistrzostwach Polski wywalczył dwa srebrne medale - na 100 m motylkiem i na 50 m dowolnym.

- Serdecznie dziękuję za to wyróżnienie. Mogłem osobiście je odebrać, a wcześniej zawsze rodzice odbierali nagrodę za mnie. Przebywałem dłuższy czas w Madrycie, ale ostatecznie osiadłem na Lubelszczyźnie, bo tutaj czuję się najlepiej. Mogę trenować na najlepszym basenie w Polsce – podkreślił Czerniak.

Najniższy stopień podium Plebiscytu zajął kolejny przedstawiciel pływania, Jan Świtkowski. Zawodnik KU AZS UMCS również zdobył brązowy medal w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym, a na krajowej pływalni wywalczył trzy złote medale - na 100 m motylkowym, 200 m motylkowym i 200m zmiennym.

Drugie miejsce w 57. Plebiscycie Sportowym zajął Paweł Fajdek. Młociarz Agrosu Zamość w 2018 roku do swojej kolekcji sukcesów dołożył srebrny medal mistrzostw Europy oraz srebrny medal mistrzostw Polski.

I na koniec poznaliśmy nazwisko zwyciężczyni 57. Plebiscytu Sportowego. Paulina Guba jest 24. kobietą, która triumfowała w plebiscycie Kuriera Lubelskiego.

57. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego za nami. Wyniki p...