57. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego za nami. Wyniki poznaliśmy podczas Balu Mistrzów Sportu. Zobacz zdjęcia!

Paulina Guba, mistrzyni Europy w pchnięciu kulą, wygrała 57. Plebiscyt Sportowy Kuriera Lubelskiego na Najlepszych Sportowców Lubelszczyzny w 2018 roku. Lekkoatletka KU AZS UMCS Lublin w głosowaniu kapituły wyprzedziła młociarza Pawła Fajdka z Agrosu Zamość oraz pływaka KU AZS UMCS, Jana Świtkowskiego. Wyniki plebiscytu ogłosiliśmy w czwartek, podczas Balu Mistrzów Sportu w hotelu In Between.

27-letnia kulomiotka oprócz zwycięstwa w mistrzostwach Europy w Berlinie (w ostatniej próbie uzyskała odległość 19,33 m) w 2018 roku została mistrzynią Polski na stadionie i w hali oraz zajęła 5. miejsce w halowych mistrzostwach świata.

O zwycięstwie Pauliny Guby zdecydowała kapituła złożona z ludzi związanych ze sportem w województwie lubelskim. Drugie miejsce w głosowaniu zajął zeszłoroczny zwycięzca, Paweł Fajdek. Młociarz Agrosu Zamość w 2018 roku został wicemistrzem świata oraz wicemistrzem Polski.

Na najniższym stopniu plebiscytowego podium stanął Jan Świtkowski. Trenujący na co dzień w Stanach Zjednoczonych pływak AZS UMCS Lublin w minionym roku został brązowym medalistą mistrzostw świata w sztafecie 4x100 m stylem dowolnym, a także zajął 6. miejsce w mistrzostwach Europy na 200 m motylkiem. Worek medali wywalczył na mistrzostwach Polski, triumfując na trzech dystansach: 100 m motylkowym, 200 m motylkowym i 200m zmiennym.

Wyniki 57. Plebiscytu Sportowego Kuriera Lubelskiego:
1. Paulina Guba (pchnięcie kulą - KU AZS UMCS Lublin)
2. Paweł Fajdek (rzut młotem - KS Agros Zamość)
3. Jan Świtkowski (pływanie - KU AZS UMCS Lublin)
4. Konrad Czerniak (pływanie - KU AZS UMCS Lublin)
5. Kinga Achruk (piłka ręczna - MKS Perła Lublin)
6. Katarzyna Krawczyk (zapasy – Cement Gryf Chełm)
7. Andreas Jonsson (żużel - Speed Car Motor Lublin)
8. Aleksandra Rudzińska (wspinaczka sportowa - KW Kotłownia Lublin)
9. Malwina Kopron (rzut młotem - KU AZS UMCS Lublin)
10. Dominik Kopeć (biegi - KS Agros Zamość).

Przed ogłoszeniem najlepszej dziesiątki tradycyjnie już nagrodziliśmy zwycięzców w kilku dodatkowych kategoriach.

W kategorii „Trener Roku” wygrali: Robert Lis (MKS Perła Lublin), Piotr Mazurkiewicz (GKS Górnik Łęczna) i Dariusz Śledź (Speed Car Motor Lublin).

W kategorii „Drużyna Roku” wyróżniliśmy: piłkarki ręczne MKS Perła Lublin, piłkarki nożne GKS Górnik Łęczna, piłkarzy ręcznych KS Azoty Puławy oraz żużlowców Speed Car Motor Lublin.

W kategorii „Sport niepełnosprawnych” gratulacje za sukcesy odebrał tandem KKT Hetman Lublin - Marcin Polak i Michał Ładosz

W kategorii „Sport dzieci i młodzieży” nagrodziliśmy KU AZS UMCS Lublin.

W kategorii „Sport młodzieżowy” statuetki wręczyliśmy żużlowcowi Wiktorowi Lampartowi ze Speed Car Motoru Lublin oraz pięściarce Ewelinie Mańce z Berej Boxing Team Lublin.

Za „Imprezę roku” uznaliśmy Mistrzostwa Polski seniorów w lekkiej atletyce w Lublinie.

Wyróżnienia specjalne odebrali Jerzy Witaszek, prezes KS Azoty Puławy oraz himalaista Piotr Tomala.

Podczas Balu Mistrzów Sportu pamiątkowe statuetki odebrali także zwycięzcy głosowania Czytelników Kuriera Lubelskiego. Najpopularniejszym Trenerem została Barbara Pudło (lekkoatletyka - LGT Lublin), Najpopularniejszą Drużyną Kanokajaki Basket 51 z Lublina, Najpopularniejszą Juniorką Monika Ostrowska z Lubelskiego Klubu Karate Tradycyjnego, a Najpopularniejszym Juniorem Andrzej Widomski (piłka ręczna - AZS UMCS Lublin). Najpopularniejszym Sportowcem Seniorką kibice wybrali Julię Dragan (pływanie - Lubelski Klub Sportowy Głuchych SPARTAN), a Najpopularniejszym Seniorem Dominika Dejera (lekkoatletyka - KS „Tęcza”, Włodawa).

Po części oficjalnej zaprosiliśmy wszystkich do wspólnej zabawy przy muzyce zespołu DRIMS - z Wiktorią Trynkiewicz na wokalu. Parkiet szybko zapełnił się tańczącymi parami, a przy stolikach trwały żywiołowe dyskusje o tym co za nami i o planach na przyszłość.