60. Plebiscyt Sportowy. "Poprawiła rekord życiowy, wystartowała w Tokio"

kamyx
NOMINACJE DO 60. PLEBISCYTU SPORTOWEGO KURIERA LUBELSKIEGO. Angelika Mach (AZS UMCS Lublin - lekkoatletyka) to biegaczka długodystansowa, która największe sukcesy w minionym roku odnosiła na trasach maratonu.

Już na początku kwietnia, zdobywając srebrny medal mistrzostw Polski na trasie wspomnianego maratonu, znalazła się na ustach wielu. Mach nie tylko została mistrzynią kraju, ale zdobyła wymarzoną kwalifikację olimpijską do Tokio. Ten sukces okrasiła kapitalnym rekordem życiowym, poprawionym o blisko dziesięć minut (2 godziny 27 minut i 48 sekund).

Debiut olimpijski w nocy z 7 na 8 sierpnia z czasem 2 godzin 42 minut i 26 sekund zakończyła na 59. miejscu. Na trasie panowały jednak trudne warunki, przeszkadzał przede wszystkim upał. Co ciekawe, gdyby Mach pobiegła w granicach własnej życiówki, stanęłaby przed szansą na walkę o olimpijski medal.

Wszystko jednak jeszcze przed nią. Jak zapowiada, w Paryżu również ma nadzieję wystartować.