60. Plebiscyt Sportowy. "To był życiowy sezon biegacza z Kraśnika"

materiały prywatne
NOMINACJE DO 60. PLEBISCYTU SPORTOWEGO KURIERA LUBELSKIEGO. Kamil Jastrzębski (SKB Kraśnik - lekkoatletyka) to biegacz średnio i długodystansowy, który sukcesy w minionym roku odnosił zarówno na arenach lekkoatletycznych, w biegach przełajowych oraz trasach maratońskich.

Pod koniec sierpnia zawodnik kraśnickiego SKB został we Włocławku wicemistrzem kraju seniorów w biegu na 5000 m.

Potem Jastrzębski wywalczył srebro w biegu na 10 km, podczas MP seniorów, które zostały rozegrane na Torze Poznań oraz złoto przełajowych MP seniorów w Tomaszowie Lubelskim.

W grudniu kraśniczanin pokazał się natomiast z bardzo dobrej strony, podczas maratonu w hiszpańskiej Walencji. Kamil w niezwykle mocnej stawce uplasował się na 28. pozycji, poprawiając wynikiem 2:11:08 swój rekord życiowy. Jastrzębski oprócz nowej życiówki, wypełnił minima na mistrzostwa świata w Eugene oraz czempionat Starego Kontynentu w Monachium.