60. Plebiscyt Sportowy. "Z przytupem wdarła się do krajowej czołówki"

kamyx
NOMINACJE DO 60. PLEBISCYTU SPORTOWEGO KURIERA LUBELSKIEGO. Laura Bernat (AZS UMCS Lublin) w minionym roku znalazła się na ustach całej pływackiej Polski, a może i nie tylko pływackiej.

Podopieczna trenera Sławomira Pliszki zaledwie w wieku 15 lat uzyskała kwalifikację olimpijską na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym. Podczas marcowych zawodów Grand Prix Pucharu Polski w Lublinie nie tylko wywalczyła bilet do Tokio, ale była też o zaledwie 0.07 sekundy od wyrównania należącego od 2009 roku do Alicji Tchórz rekordu kraju.

Podczas samych igrzysk olimpijskich Bernat uplasowała się na znakomitym 14. miejscu, co jest bez wątpienia ogromnym osiągnięciem w tak młodym wieku.

W międzyczasie sięgnęła po złoto seniorskich mistrzostw Polski oraz została mistrzynią Europy Juniorów do 16. To wszystko oczywiście na jej koronnym dystansie 200 metrów grzbietem.