60. Plebiscyt Sportowy. "Zadebiutowała w reprezentacji Polski i zdobyła trzy medale"

Polski Związek Zapaśniczy
NOMINACJE DO 60. PLEBISCYTU SPORTOWEGO KURIERA LUBELSKIEGO. Anhelina Łysak (Cement-Gryf Chełm - zapasy) w 2021 roku zadebiutowała w reprezentacji Polski, zdobywając trzy medale w międzynarodowych imprezach mistrzowskich.

Chełmianka w świetnym stylu została młodzieżową mistrzynią świata U-23. Łysak, rywalizująca w kategorii wagowej do 59 kg podczas czempionatu globu w Belgradzie, pokonała w finale Ukrainkę Sołomiję Vynnyk 7:2. Tym samym po raz pierwszy reprezentantka Polski stanęła ze złotym medalem na najwyższym stopniu podium światowego czempionatu.

Wcześniej Anhelina Łysak zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy seniorów, które odbyły się w Warszawaie oraz brąz młodzieżowych mistrzostw Europy, podczas czempionatu w stolicy Macedonii Północnej Skopje

Łysak na początku 2021 roku dołączyła do kadry Polski. Wcześniej reprezentowała Ukrainę, starając się o prawo stałego pobytu w naszym kraju.