9. kolejka Ekstraligi rugby: Przekonujące zwycięstwo Orkana

Robert Małolepszy
W jedynym jak dotychczas meczu 9. kolejki Ekstraligi rugby Orkan Sochaczew okazał się zdecydowanie lepszy od Pogoni Siedlce Fot. Materiały prasowe
W jedynym rozgrywanym w ten weekend meczu Ekstraligi rugby Orkan Sochaczew pokonał w Siedlcach tamtejszą Pogoń 61:23. Po pierwszej, wyrównanej połowie, w drugiej aktualni mistrzowie Polski zdemolowali gospodarzy.

Już pierwsze dziesięć minut spotkania pokazało, że czeka nas bardzo emocjonujące spotkanie. Gospodarze zaczęli od prowadzenia 6:0 po dwóch skutecznie wykonanych rzutach karnych, ale potem szeroka akcja Orkana i przyłożenie Michała Szwarca, zwieńczone podwyższeniem Michała Kępy, pozwoliły mistrzom Polski wyjść na prowadzenie.

Kolejne dziesięć minut to spora przewaga przyjezdnych i dwa kolejne przyłożenia, po których Orkan prowadził już 21:6. Gospodarze nie zamierzali jednak odpuszczać i po szybkim wyciągnięciu piłki z formacji młyna na pole punktowe wpadł Przemysław Rajewski, a przewaga zmalała do ośmiu „oczek”. Ten sam zawodnik w 33. minucie, po złym wykonaniu autu, po którym jednak pogubili się także gracze z Sochaczewa, wykorzystał zamieszanie i ponownie zameldował się na polu punktowym, a po udanym podwyższeniu zrobiło się już tylko 21:20 dla gości. Jednak przed przerwą Orkan zdołał ponownie powiększyć przewagę po tym, jak Artem Zarownyi zameldował się na polu punktowym gospodarz, a Kępa udanie podwyższył.

Przebieg drugiej połowy meczu Pogoń - Orkan

Druga połowa zaczęła się dość podobnie do pierwszej, bo Pogoń znów na początku wykorzystała rzut karny i zdobyła trzy punkty. Odpowiedzią Orkana były dwa przyłożenia z podwyższeniem, przez co szybko zrobiło się 40:23. Kiedy na pięć minut przed końcem jeden z graczy Pogoni, na swoim polu punktowym wypuścił piłkę z rąk po aucie, a gracze gości wykorzystali ten „prezent” i zaliczyli kolejne pięć punktów, losy spotkania były już rozstrzygnięte.

Mistrzom Polski jednak wciąż było mało i w ostatnich kilku minutach jeszcze dwukrotnie meldowali się na polu punktowym Pogoni, wygrywając ostatecznie 61:23. Przekonujące zwycięstwo zapewni Orkanowi trochę spokoju w zimie, choć zespół z Sochaczewa cały czas musi odrabiać straty do ligowej czołówki. Ekipa z Siedlec z kolei musi zbierać siły, bo czeka ją ciężka walka o uniknięcie barażu, choć momentami w starciu z aktualnymi mistrzami Polski prezentowała przebłyski naprawdę solidnej gry.