Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

ABM. Nowa fabryka szuka pracowników

jacek_s
Nowy zakład ruszy pod koniec tego roku.
Nowy zakład ruszy pod koniec tego roku. materiały inwestora
Firma ABM rekrutuje pracowników do nowego zakładu w Lublinie. Wytwórnia układów napędowych ruszy w strefie ekonomicznej. Dzięki temu powstanie 120 nowych miejsc pracy.

O inwestycji niemieckiej spółki ABM Greiffenberger pisaliśmy już w marcu. Firma produkuje układy napędowe dla maszyn, instalacji i urządzeń mobilnych. Na całym świecie zatrudnia blisko tysiąc osób. W Lublinie zatrudni kolejnych 120.

– Z niecierpliwością czekamy na uruchomienie zakładu. Mamy nadzieję, że nasza współpraca z pracownikami z Polski będzie się rozwijać przez długie lata – mówi Robert Lackermeier, prezes ABM Greiffenberger. – Zachęcam osoby zainteresowane podjęciem pracy w naszym nowym zakładzie, do przesyłania formularzy zgłoszeniowych.

Lubelska wytwórnia ma oferować głównie zatrudnienie na pełny etat i na czas nieokreślony. Będzie on poprzedzony okresem próbnym. Obecnie poszukiwani są pracownicy do działu produkcji i montażu, kontroli jakości i bezpieczeństwa pracy, magazynowania i pakowania, a także do działów handlowych. Są również posady w dziale księgowości, kadr oraz techniki informacyjnej.

Szczegółowe informacje dotyczące wymagań stawianych kandydatom, znajdziemy na stronie internetowej www.abm-polska.pl. Za pośrednictwem witryny można również składać aplikacje. Firma udostępniła formularz zgłoszeniowy, który należy przesłać na adres [email protected].
Lubelska placówka ABM będzie pierwszą wytwórnią firmy, ulokowaną poza terenem Niemiec.

– Cieszę się, że ABM, światowy lider w dziedzinie rozwiązań napędowych, dostrzegł potencjał kadrowy naszego miasta – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. – Tego typu przedsiębiorstwa są motorem napędowym lubelskiej podstrefy. To także kolejne, atrakcyjne miejsca pracy dla mieszkańców.
Zakład ABM powstanie na terenie Wikana Business Park. Ruszy w czwartym kwartale tego roku. Obecnie firma szykuje się do przeniesienia wybranych etapów produkcji do Lublina.

Lubelska strefa ekonomiczna na Felinie obejmuje dziś ponad 116 hektarów. Do końca roku cały teren ma zostać w pełni uzbrojony. Pozwolenie na działalność w strefie ma 20 firm, 9 już funkcjonuje. Wartość inwestycji deklarowanych przez przedsiębiorstwa przekracza 665 mln zł. Do tej pory firmy zainwestowały w strefie 450 mln zł. Wszystkie zadeklarowały też  utworzenie ponad 1000 nowych miejsc pracy. Obecnie w strefie pracuje 969 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kto musi dopłacić do podatków?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski