Agata Lesiewicz wywalczyła brązowy medal podczas Pucharu Europy juniorów we wspinaczce sportowej. Zobacz zdjęcia

Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin) na najniższym stopniu podium podczas Pucharu Europy juniorów w Tarnowie materiały klubowe
W Tarnowie odbyła się jedyna w tym roku edycja Pucharu Europy juniorów oraz juniorek we wspinaczce sportowej, w konkurencji na czas. Znakomicie w imprezie zaprezentowała się Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin), która wywalczyła brązowy medal, rywalizując w najstarszej kategorii wiekowej młodzieżowców.

Lublinianka przegrała jedynie z innymi Polkami - Aleksandrą Kałucką i Natalią Kałucką, reprezentującymi barwy PWSZ AZS Tarnów. Pierwsza z nich wynikiem 7,25 sekund, ustanowiła nowy rekord kraju. Do rundy finałowej awansował również kolega klubowy Agaty Lesiewicz - Jan Tkaczyk, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w kategorii youth A.

Reprezentacja Polski wywalczyła ogółem w Pucharze Europy dziesięć medali, w tym trzy złote. Podczas zawodów zostały ustanowione także dwa nowe rekordy Polski w kategorii młodzieżowców. Oprócz wspomnianego rekordowego osiągnięcia Aleksandry Kałuckiej, wśród kobiet, kolejny był dziełem jej kolegi klubowego Konrada Gruszki. Tarnowianin był trzeci w zmaganiach młodzieżowców, uzyskując rezultat 6,83 s. Gruszka przegrał jedynie z duetem Ukraińców Artem Hlushko i Bohdan Botnarem.

Warto dodać, że dwukrotną mistrzynią świata seniorek w konkurencji na czas jest Aleksandra Rudzińska-Mirosław. Wychowanka lubelskiej Skarpy, a obecnie reprezentująca barwy Klubu Wspinaczkowego Kotłownia Lublin, sięgnęła po tytuł czempionki globu w 2018 roku w austriackim Innsbrucku oraz rok później w japońskim mieście Hachiōji. Ola była także mistrzynią świata juniorów w tej konkurencji, w 2009, 2011 i 2013 roku.

MEDALE REPREZENTANTÓW POLSKI
ZŁOTE MEDALE
Daria Marciniak (Łódzki KW) – 1 miejsce, kat. juniorek młodszych (youth B)
Szymon Zalesiński (Wrocławski KW) – 1 miejsce, kat. juniorów (youth A)
Aleksandra Kałucka (AZS PWSZ Tarnów) – 1 miejsce, kat. młodzieżówek (juniors)
SREBRNE MEDALE
Natalia Kałucka (AZS PWSZ Tarnów) – 2 miejsce, kat. młodzieżówek (juniors)
BRĄZOWE MEDALE
Milena Ciechanowska (KS Skarpa Bytom) – 3 miejsce, kat. juniorów młodszych (youth B)
Oskar Szalecki (KS Sportiva Tarnów) – 3 miejsce, kat. juniorów młodszych (youth B)
Kinga Pałka (Pałac Młodzieży Tarnów) – 3 miejsce, kat. juniorek (youth A)
Jan Kroszka (KW Gliwice) – 3 miejsce, kat. juniorów (youth A)
Agata Lesiewicz (Pol-Inowex Skarpa Lublin) – 3 miejsce, kat. młodzieżówek (juniors)
Konrad Gruszka (AZS PWSZ Tarnów) – 3 miejsce, kat. młodzieżówek (juniors)

Piłkarki Górnika Łęczna wyeliminowały cypryjski Apollon i aw...