Akademickie mistrzostwa Polski w kickboxingu. Wyniki i zdjęcia

SZUPTIZaktualizowano 
W sobotę Lublin po raz drugi z rzędu był gospodarzem Akademickich Mistrzostw Polski AZS w kickboxingu. Czempionat został rozegrany w formułach pointfighting, light-ontact i K-1 Rules pod patronatem Polskiego Związku Kickboxingu i Akademickiego Związku Sportowego. Najlepszym klubem został KU AZS Politechniki Lubelskiej, który zdobył 25 pkt. i wywalczył 12 medali (4 złote, 5 srebrnych i 3 brązowe). Na kolejnych miejscach uplasowały się ekipy KU AZS WAT - 16 pkt i 7 medali (4 złote, 1 srebrny i 2 brązowe) oraz AZS-AWF Warszawa - 11 pkt. i 4 medale (3 złote i 1 srebrny).

Z kolei najlepszą zawodniczką mistrzostw została Olena Shydlovska (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie), a najlepszym zawodnikiem Bartłomiej Mienciuk (KSW Szczecinek).

Organizatorami mistrzostw byli Klub Uczelniany AZS Wyższej Szkoły Społeczno-Przyrodniczej im. W. Pola w Lublinie (WSSP), Studium Wychowania Fizycznego i Sportu WSSP i Samorząd Studentów WSSP. Walki toczyły się z kolei w hali położonego po sąsiedzku Centrum Sportowego "Akademos", przy ul. Symfonicznej 1.

WYNIKI AMP W LUBLINIE

K1 Rules / Senior [m] / +91kg
1. Adrian Smolak (Waleczna Lubelszczyzna Lublin)

K1 Rules / Senior [m] / -91kg
1. Konrad Delekta (KS Gym Fight Wrocław)
2. Sebastian Skóra (AZS WSPiA Kickboxing)

K1 Rules / Senior [m] / -86kg
1. Tomasz Konieczny (KS OYAMA Rzeszów)
2. Piotr Biela (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie)

K1 Rules / Senior [m] / -81kg
1. Gabriel Borowiak (Fight Gym Lublin)
2. Emil Witkowski (AZS Politechnika Warszawska)
3. Dawid Kaliński (Waleczna Lubelszczyzna Lublin)
3. Michał Zzaja (Waleczna Lubelszczyzna Lublin)
5. Piotr Golon (KU AZS WAT)

K1 Rules / Senior [m] / -75kg
1. Maciej Guz (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
2. Krzysztof Łuniewicz-stępniak (AZS AWF Warszawa, Warszawa)
3. Armin Pawlak (Human Białystok)
4. Maciej Karpiński (KO GYM Świebodzice)

K1 Rules / Senior [m] / -71kg
1. Artur Dylewski (KS Gym Fight Wrocław)
2. Adam Hirko (SKF Boksing Zielona Góra)
3. Artur Setlak (AZS WSPiA Kickboxing)
3. Maciej Rybczyński (Klub Sportowy Pretorium Poznań)
5. Patryk Rutkowski (Human Białystok)

K1 Rules / Senior [m] / -67kg
1. Aleksander Kalicki (AZS Politechnika Warszawska)
2. Dorian Dziuba (KS Gym Fight Wrocław)
3. Paweł Paszkowski (Human Białystok)
3. Sebastian Kołakowski (Legionowski Klub Sportów walki TAJFUN)
5. Maciej Ważny (KU AZS Uniwersytet Rzeszowski)

K1 Rules / Senior [m] / -63.5kg
1. Paweł Białas (AWF Warszawa)

K1 Rules / Senior [k] / +70kg
1. Karolina Mychlewicz (Wyższa Szkoła Bankowa Toruń)

K1 Rules / Senior [k] / -65kg
1. Pola Rogala (AZS AWF Warszawa, Warszawa)
2. Katarzyna Kuprianowicz (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
3. Dagmara Hojnowska (KS Gym Fight Wrocław)

K1 Rules / Senior [k] / -60kg
1. Sylwia Kaliś (AZS AWF Warszawa, Warszawa)
2. Aleksandra Piętka (KT Legia Warszawa)
3. Anna Wójcik (KU AZS UP Lublin)
3. Ewa Sobiło (KS OYAMA Rzeszów)

K1 Rules / Senior [k] / -56kg
1. Paulina Saczuk (AZS AWF Warszawa, Warszawa)
2. Alicja Rybczyńska (Klub Sportowy Pretorium Poznań)
3. Gabriela Kusz (Fight Gym Lublin)

K1 Rules / Senior [k] / -52kg
1. Kinga Mikołajczuk (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
2. Martyna Sobkowiak (Uniwersytet Gdański)

K1 Rules / Senior [k] / -48kg
1. Dagmara Tchorek (AWF Warszawa)

light-contact / Senior [m] / +94kg
1. Karol Karczmarek (Ożarowska Szkoła Kickboxingu)
2. Szymon Czerski (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
3. Gerard Miłoszewski (KU AZS WAT)

light-contact / Senior [m] / -94kg
1. Rafał Janczewski (AZS WSKFiT)
2. Mateusz Krakowiak (KS Ziętek Team Kalisz)
3. Mateusz Piwowarczyk (Wielicko-Gdowska Szkoła Walki Prime, Wieliczka)

light-contact / Senior [m] / -89kg
1. Dominik Szymczak (KU AZS WAT)
2. Tomasz Stachowiak (SKF Boksing Zielona Góra)

light-contact / Senior [m] / -84kg
1. Jakub Kalinowski (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej)
2. Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik)
3. Paweł Fidut (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
3. Yurii Olenchuk (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
5. Maciej Wróblewski (KU AZS WAT)
6. Marcin Turowski (KU AZS WAT)
7. Bartłomiej Wardęga (KS OYAMA Rzeszów)

light-contact / Senior [m] / -79kg
1. Bartłomiej Mienciuk (KSW Szczecinek)
2. Grzegorz Sikora (KU AZS WAT)
3. Bartosz Libicki (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie)
3. Bartłomiej Wajda (Klub Uczelniany AZS Politechnika Rzeszowska)
5. Michał Zimoń (KU AZS WAT)

light-contact / Senior [m] / -74kg
1. Filip Matyjaszczyk (KKS Sporty Walki Poznań)
2. Dominik Pływacz (KT Legia Warszawa)
3. Krystian Markiewicz (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. w. Pola w Lublinie)
3. Andrzej Pękała (KU AZS Politechniki Lubelskiej)

light-contact / Senior [m] / -69kg
1. Paweł Zdun (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
2. Mateusz Dederko (Uniwersytet w Białymstoku)
3. Adam Szczęsny (Alkon Szczecin)
3. Bartosz Golian (Waleczna Lubelszczyzna Lublin)
5. Michał Mądry (KT Legia Warszawa)
6. Łukasz Filipek (AZS WSKFiT)

light-contact / Senior [m] / -63kg
1. Jakub Szyszka (Ożarowska Szkoła Kickboxingu)
2. Mateusz Mazurek (Alkon Szczecin)
3. Marcin Łyjak (KU AZS UMCS)

light-contact / Senior [k] / +70kg
1. Magda Nowak (AZS Politechnika Warszawska)

light-contact / Senior [k] / -70kg
1. Olimpia Grela (KU AZS WAT)
2. Weronika Walczak (Klub Sportowy PROSNA Kalisz)

light-contact / Senior [k] / -65kg
1. Agata Piechowicz (Klub Bokserski Legia Warszawa)
2. Aleksandra Pietrzak (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
3. Weronika Stoń (KT Legia Warszawa)

light-contact / Senior [k] / -60kg
1. Olena Shydlovska (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. w. Pola w Lublinie)
2. Anna Kozanecka (PWSZ KALISZ)
3. Karolina Płocharczyk (AZS Politechnika Warszawska)

point-fighting / Senior [m] / +94kg
1. Tomasz Bąk (AZS WSKFiT)
2. Szymon Czerski (KU AZS Politechniki Lubelskiej)

point-fighting / Senior [m] / -94kg
1. Rafał Janczewski (AZS WSKFiT)
2. Mateusz Krakowiak (KS Ziętek Team Kalisz)

point-fighting / Senior [m] / -89kg
1. Dominik Szymczak (KU AZS WAT)
2. Łukasz Rydzik (KS OYAMA Rzeszów)

point-fighting / Senior [m] / -84kg
1. Jakub Kalinowski (Sportowy Klub Kick-Boxing Politechniki Lubelskiej)
2. Paweł Fidut (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
3. Piotr Kołakowski (Zamek Kurzętnik)

point-fighting / Senior [m] / -79kg
1. Bartłomiej Mienciuk (KSW Szczecinek)
2. Rafał Sztark (Klub Sportów Walki START Częstochowa)
3. Michał Zimoń (KU AZS WAT)
3. Bartosz Libicki (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. W. Pola w Lublinie)

point-fighting / Senior [m] / -74kg
1. Filip Mijalski (Klub Sportów Walki START Częstochowa)
2. Krystian Markiewicz (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. w. Pola w Lublinie)
3. Filip Matyjaszczyk (KKS Sporty Walki Poznań)

point-fighting / Senior [m] / -69kg
1. Paweł Zdun (KU AZS Politechniki Lubelskiej)
2. Adam Szczęsny (Alkon Szczecin)
3. Mateusz Dederko (Uniwersytet w Białymstoku)
Łukasz Filipek (AZS WSKFiT)

point-fighting / Senior [m] / -63kg
1. Mateusz Mazurek (Alkon Szczecin)

point-fighting / Senior [k] / +70kg
1. Marta Lipka (CM UMK Bydgoszcz)

point-fighting / Senior [k] / -70kg
1. Olimpia Grela (KU AZS WAT)
2. Weronika Walczak (Klub Sportowy PROSNA Kalisz)

point-fighting / Senior [k] / -60kg
1. Olena Shydlovska (Wyższa Szkoła Społeczno-Przyrodnicza im. w. Pola w Lublinie)
2. Anna Kozanecka (PWSZ KALISZ)

polecane: FLESZ: Nowe zasady spadków i awansów w ekstraklasie i 1.lidze

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3