Al. Racławickie: Nieznany sprawca strzelał z wiatrówki do autobusu MPK (ZDJĘCIA)

Jakub Szczepański
Materiały przewoźnika
Według doniesień jednego z pasażerów, w piątek około godziny 9.30 na Al. Racławickich, na wysokości Teatru w Budowie nieznany sprawca strzelał z wiatrówki do autobusu linii 15. Przegubowy mercedes citaro jechał w kierunku ul. Lipowej. Bilans? Uszkodzenie szyby w drzwiach wejściowych.

Szyba została wybita w trzecich drzwiach, licząc od początku pojazdu, tuż za przegubem autobusu. Uszkodzenie powstało u stóp drzwi.

O rzekomym strzelcu, kierowcę autobusu miał poinformować jeden z pasażerów. Jednak o sprawcy nic więcej nie wiadomo. - Nie mogę potwierdzić, czy ktoś rzeczywiście strzelał - poinformował Andrzej Fijołek z KWP w Lublinie. - Jak przekazali biegli technicy szyba jest pęknięta, ale nie znaleziono żadnych śladów śrutu, czy kul - dodaje.

Co na to MPK? - W przeszłości mieliśmy już do czynienia z ostrzelaniem autobusu z wiatrówki, wybiciem szyby kijem, czy kamieniem - odpowiada Weronika Opasiak, rzecznik MPK. - Podobne przypadki rzadko się zdarzają, ale niestety spotykamy się z takimi objawami nieodpowiedzialności - dodaje.

Nikomu nic się nie stało, jednak w wyniku całego zamieszania przewoźnik jest uboższy o 1 150 zł. Tyle będzie kosztowała wymiana uszkodzonej szyby.

Warto wiedzieć więcej! Kliknij i zarejestruj się: www.kurierlubelski.pl/piano


Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.
Zapisz się do newslettera!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 34

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

D
DjSroka
... czyli MPK, nie kierowca. nie zdałaś egzaminu gimnazjalnego na czytanie ze zrozumieniem ?
A
Agnieszka
Dlaczego kierowca jest uboższy o 1150zł??? Przecież to nie jego wina!!!
b
blu
okazuje się, że nikt nie strzelał, tylko kamień spowodował pęknięcie szyby, takie wiadomości podali w Panoramie Lubelskiej
a
andrzej
to skąd na wysokości teatru w budowie można strzelać? Z saskiego czy z samego teatru?
a
andrzej
teraz jest po pięciu kanarów na jeden autobus
j
jebak
jestes urodzonym idiota
s
szechter
normalnie tak ekskluzywny że wart te 19.90m-c.
r
radek
...TAKI SNAJPER

czy już ściągnięto chłopców z oddziałów AT?
L
Lolo Ferrari
Dr Marco jesteś skończony w internecie , nikt ciebie nie lubi.
O
OsiedlowySnajper
...żeby polować nocami na pseudo-grafficiarzy a nie walić w autobusy...co za baran.
t
treser kynolog
...najlepiej nie reagować...
s
samogon
Marco! przyznaj się pędzisz bimber z barszczu Sosnowskiego, bo cię dziś zdrowo porąbało.
A
A
Może ktoś zablokować tego spamera?
d
dr Marco
Kto jest po...bany. Ja czy on? On czy ja?
Jadźka ratuj!
d
dr Marco
Udławcie sie - życzenie "po katolicku"
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski