Algarve Cup: Świetny mecz Polek i wygrana 3:0 z Hiszpanią. Piłkarki Górnika z bramką i asystą

AG
Patrycja Balcerzak z Górnika w meczu z Hiszpankami zdobyła bramkę na 2:0
Patrycja Balcerzak z Górnika w meczu z Hiszpankami zdobyła bramkę na 2:0 Wojciech Szubartowski
Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej rozpoczęła rok 2019 od zwycięstwa 3:0 nad Hiszpanią. W piątkowym meczu na boisku pojawiło się łącznie sześć zawodniczek Górnika Łęczna. Patrycja Balcerzak wpisała się na listę strzelczyń, a Ewelina Kamczyk zanotowała asystę.

W pierwszym tegorocznym meczu, którym Polki jednocześnie zainaugurowały swój udział w prestiżowym Algarve Cup, biało-czerwone mierzyły się w piątek z Hiszpanią. Szkoleniowiec Miłosz Stępiński w wyjściowym składzie postawił na cztery piłkarki GKS Górnik Łęczna. Na boisko od pierwszej minuty wybiegły Dominika Grabowska, Gabriela Grzywińska, Patrycja Balcerzak i Ewelina Kamczyk.

Ta ostatnia już w 26. minucie spotkania zanotowała asystę, kiedy jej perfekcyjne dośrodkowanie z rzutu wolnego wykorzystała Paulina Dudek. Kilkanaście minut później na 2:0 podwyższyła Patrycja Balcerzak. Wynik spotkania po fenomenalnym rajdzie przez pół boiska ustaliła natomiast w 50. minucie Ewa Pajor.

W drugiej połowie na boisku mogliśmy oglądać jeszcze dwie kolejne zawodniczki z Łęcznej, bowiem na murawie po przerwie pojawiły się Emilia Zdunek i Weronika Zawistowska.

Kolejne spotkanie w ramach portugalskiego Algarve Cup biało-czerwone rozegrają w poniedziałek, kiedy zmierzą się z mistrzyniami Europy, Holenderkami.

Polska – Hiszpania 3:0 (2:0)

Bramki: Paulina Dudek 26, Patrycja Balcerzak 38, Ewa Pajor 50.

Polska: Katarzyna Kiedrzynek – Aleksandra Sikora, Paulina Dudek, Małgorzata Mesjasz, Natalia Chudzik (46. Katarzyna Daleszczyk) – Dominika Grabowska (70. Julia Matuschewski), Gabriela Grzywińska, Patrycja Balcerzak (63. Emilia Zdunek), Ewelina Kamczyk (46. Weronika Zawistowska) – Agnieszka Winczo (46. Martyna Wiankowska), Ewa Pajor (70. Dżesika Jaszek).

Polska - Hiszpania 3:0. Zobacz bramki z meczu