Angielski, tańce, fitness i gimnastyka. DDK „Węglin” czeka...

  Angielski, tańce, fitness i gimnastyka. DDK „Węglin” czeka na seniorów

  Karolina Kowalczyk

  Kurier Lubelski

  Aktualizacja:

  Kurier Lubelski

  Dom Kultury „Węglin” znajduje się przy ul. Judyma 2a w Lublinie. Działa od października 2011 roku

  Dom Kultury „Węglin” znajduje się przy ul. Judyma 2a w Lublinie. Działa od października 2011 roku ©Łukasz Kaczanowski

  DDK „Węglin” zaprasza najstarszych mieszkańców Lublina do aktywnego udziału w zajęciach, warsztatach i spotkaniach. Co jest do wyboru?
  Dom Kultury „Węglin” znajduje się przy ul. Judyma 2a w Lublinie. Działa od października 2011 roku

  Dom Kultury „Węglin” znajduje się przy ul. Judyma 2a w Lublinie. Działa od października 2011 roku ©Łukasz Kaczanowski

  Dzielnicowy Dom Kultury „Węglin” dedykuje seniorom, którzy chcieliby twórczo i ciekawie spędzić piątkowe przedpołudnia np. Klub Aktywni Plus dla osób 50+. Są to spotkania z gośćmi, warsztaty, dyskusje tematyczne.

  - 26 października o godz. 10.15 zapraszamy na zajęcia taneczne. Ich uczestnicy będą mogli poznać tańce z różnych stron świata (Europa, Afryka, Ameryka). Nauczą się je wykonywać, a także otrzymają podstawowe informacje na temat ich pochodzenia i znaczenia dla poszczególnych kultur - wyjaśnia Monika Spuz-Szpos z z DDK „Węglin”.

  Ponadto w Dzielnicowym Domu Kultury „Czuby Południowe”, filii DDK „Węglin”, działa Klub Seniora „Bombonierka Życia”.
  Spotkania odbywają się w każdą środę w godzinach 10-12. przy ul. Wyżynnej 16. Udział w zajęciach jest bezpłatny i nie obowiązują wcześniejsze zapisy. W ofercie są warsztaty rękodzieła oraz zajęcia ruchowe. - Na ostatnich zajęciach wykonywaliśmy ogrody w słoiku. Na kolejnych będą tańce świata, które poprowadzi psycholog - muzykoterapeuta - zaprasza Spuz-Szpos.

  Do DDK „Węglin” można przyjść na gimnastykę dla seniorów. Są to zajęcia dla pań i panów przy spokojnej muzyce. Łączą cechy rehabilitacji i fitnessu z elementami masażu leczniczego. - To doskonała zabawa i relaks. Zajęcia minimalizują skutki przeciążeń narządu ruchu, uelastyczniają mięśnie i zmniejszają ich napięcie oraz poprawiają stabilizację kręgosłupa - poleca Spuz-Szpos. - Z kolei dzięki zajęciom z angielskiego ich uczestnicy będą mogli na przykład zamówić jedzenie w restauracji, uzyskać konieczne informacje, porozumieć się z zięciem/synową, a czasem także wnukami, którzy przebywają za granicą.

  W DDK „Węglin" działa również Zespół Chóralny „Bello Canto”, który swoją działalność rozpoczął we wrześniu 2012 roku. Członkowie chóru „Bello Canto” to nie tylko grupa seniorów, którzy chcą śpiewać. To grupa ludzi z pasją, którzy wciąż są aktywni i chcą czuć się potrzebni. Zespół bierze udział w wielu festiwalach i konkursach, występuje na licznych imprezach kulturalnych oraz okolicznościowych.

  Chlubą DDK „Węglin” jest zespół taneczny „Lubelskie Czaderki” dla pań w wieku 50+. Treningi odbywają się we wtorki i w czwartki. Formacja wzbudza ogromne zainteresowanie w mediach ogólnopolskich i w środowiskach działających na rzecz aktywizacji seniorów. Od początku swej działalności „Lubelskie Czaderki” tańczyły na warszawskim Torwarze, brały udział w programach telewizyjnych i wielu imprezach plenerowych, między innymi dla WOŚP.

  W 2018 roku "Lubelskie Czaderki" oraz Zespół Chóralny "Bello Canto" otrzymali z rąk Prezydenta Miasta Lublin, dra Krzysztofa Żuka, Medal 700-lecia Miasta Lublin „w dowód uznania za wkład i zaangażowanie w rozwój Miasta oraz zasługi na rzecz jego Mieszkańców z podziękowaniem za podejmowanie działań inspirujących przyszłość i kształtujących tożsamość lokalną Lublina”.

  Czytaj treści premium w Kurierze Lubelskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  O tym się mówi

  Wideo