Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Aqua Lublin szuka oszczędności. Skraca godziny pracy. A na horyzoncie jeszcze podwyżka cen biletów

Artur Jurkowski
Artur Jurkowski
Fot. Lukasz Kaczanowski/Polska Press
Skrócenie godzin otwarcia m.in. basenów, plany podwyżki cen biletów – MOSiR szuka sposobu na poradzenie sobie z wysokimi rachunkami za energię elektryczną, gaz, ciepło. – Znaleźliśmy się w bardzo trudnej sytuacji. Musimy się zmierzyć z rzeczywistością, która nas zastała i na którą nie mamy wpływ – tłumaczy komunalna spółka.

W poniedziałek (26 września) otwarta zostanie strefa rekreacyjna w Aqua Lublina. Nie można było z niej korzystać przez trzy tygodnie z powodu prowadzonych praca konserwacyjnych. Ponowne uruchomienie tej części aquaparku przyniesie zmiany w jej funkcjonowaniu.

Nowe będą godziny otwarcia. – Ta część kompleksu będzie czynna o dwie godziny krócej. Będzie można z niej korzystać od godziny 12 a nie do 10 jak wcześniej. Skracamy czas funkcjonowania o godziny które cieszą się najmniejszą popularnością ze względu na to, że nasi klienci są wówczas w szkole, na uczeni czy w pracy – mówi Miłosz Bednarczyk, rzecznik MOSiR „Bystrzyca”.

Aqua Lublin to nie pierwszy obiekt, gdzie MOSiR skraca godziny otwarcia. Wcześniej zrobił tak na pływalni przy ul. Łabędziej.

- Szukamy oszczędności – wyjaśnia Bednarczyk. I wskazuje: - W ostatnich miesiąc dramatycznie wzrosły koszty funkcjonowania naszych obiektów. To skutek drastycznych podwyżek opłat za energię elektryczną, gaz i ogrzewanie. W przypadku niektórych obiektów zarządzanych przez spółkę podwyżki opłat sięgają nawet kilkuset procent, a w skali całej spółki na przestrzeni roku to wzrost kosztów liczony w milionach złotych. To sytuacja niezależna od nas. Z podobnymi problemami borykają się inne pływalnie w całej Polsce.

7 września pływalnie zamknął MOSiR w Brzegu Dolnym (woj. dolnośląskie). - Koszt opłat za gaz i prąd wynosiłby około 250 tys. zł miesięcznie, przy dotychczasowych opłatach ok. 20 tys. zł miesięcznie – argumentowała ten krok gmina na swoim Facebooku.
22 września basen zamknął Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Powód? - Nagły wzrost kosztów energii oraz utrzymania obiektów – wyjaśnia uczelnia.

- Nie planujemy zamykać naszych obiektów – zapewnia Bednarczyk. Dodaje jednak: - Musimy jednak zbilansować dochody i wydatki, przynajmniej częściowo, bo w całości się nie da tego zrobić.

MOSiR zmniejsza koszty m.in. ograniczając zużycie energii. Ale mówi też o konieczności zwiększenia dochodów. A to oznacza podwyżki m.in. cen biletów.

- Niezbędna jest aktualizacja cenników poszczególnych obiektów. Propozycje przedstawimy pod koniec września. Korekcie zostaną poddane również opłaty za korzystanie z naszych obiektów przez najemców i dzierżawców – informuje Bednarczyk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski