Artur Kern halowym mistrzem Polski seniorów na dystansie 3000 metrów

Artur Kern (żółta koszulka) chętnie startuje w biegach ulicznych organizowanych w Lublinie. Na zdjęciu: bieg z cyklu Cztery Dychy do Maratonu Jakub Hereta/archiwum
Artur Kern, reprezentujący Perfect Runner Lublin zdobył w Toruniu tytuł halowego mistrza Polski seniorów w biegu na dystansie 3000 m.

W dniach 5-6 marca Arena Toruń była gospodarzem jubileuszowych 60. halowych mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce. Na starcie pojawiły się największe gwiazdy polskiej królowej sportu, w tym 12-osobowa grupa zawodników i zawodniczek z klubów województwa lubelskiego.

Bądź na bieżąco. Polub nas na Facebooku!

Niedziela okazała się szczęśliwa dla Artura Kerna (Perfect Runner Lublin), który odniósł jeden z największych sukcesów w karierze sportowej, zdobywając złoto w biegu na dystansie 3000 m (8.23,46). To jego pierwszy złoty medal w krajowym czempionacie seniorów po 21 latach treningu. Czwarty w tej konkurencji był Marcin Nagórek z Agrosu Zamość (8.28,74). Tuż za podium w konkursie skoku o tyczce uplasowała się ponadto Marta Plewa z AZS UMCS Lublin, uzyskując wynik 3,90 m.

Bardzo dobrze spisali się Anna Starzak z AZS-AWF Biała Podlaska, która zdobyła brązowy medal w konkursie trójskoku (13,58 m) oraz Hubert Kalandyk z Agrosu Zamość, zajmując trzecią pozycję na dystansie 200 m (21,71). W biegu na 400 m szósty był natomiast jego kolega klubowy Andrzej Jaros (48,00).

W pierwszym dniu zmagań reprezentantom z naszego regionu nie udało się stanąć na podium. Marcin Nagórek zajął piąte miejsce w biegu na dystansie 1500 m (3.47,81). Siódmy w tej konkurencji był zaś Sebastian Smoliński z AZS UMCS Lublin (3.48,39).

Szóste lokaty wywalczył ponadto w sobotę duet lekkoatletów Agrosu Zamość: Dominik Kopeć w biegu na 60 m (6,77) i Szymon Kiecana w konkursie skoku wzwyż (2,12 m).