Artur Kern z Unii Hrubieszów wygrał międzynarodowy bieg w Rzeszowie

Biegacze Unii Hrubieszów - Artur Kern (z lewej) i Paweł Szostak
Biegacze Unii Hrubieszów - Artur Kern (z lewej) i Paweł Szostak Marek Kitliński
Artur Kern z Unii Hrubieszów triumfował w 22. Międzynarodowym Nocnym Biegu Solidarności pod hasłem "TAK dla transplantacji - wszystkie dzieci są nasze". Impreza rozegrana została w Rzeszowie.

W biegu głównym rywalizowało 230 biegaczy, z których najlepszym po raz drugi z rzędu okazał się Artur Kern. Hrubieszowianin trasę o długości 6 km pokonał w czasie 16.46, wyprzedzając reprezentanta Ukrainy Mykhaylo Iveruka (16.47) oraz Jakuba Burchardta z Polski (16.56). Kolejne lokaty wywalczyli Sergiej Okseniuk z Ukrainy (17.06) oraz reprezentanci Białorusi Illya Sukmaryev (17.24) i Sergiej Fiskovych (17.43).

Na dziewiątej pozycji zakończył zmagania kolega klubowy Artura Kerna - Paweł Szostak (18.15), zajmując ponadto pierwszą lokatę w kategorii do lat 19.

W rywalizacji pań bezkonkurencyjna okazała się Lilia Fiskovych z Białorusi (19.22), przed Polkami Aleksandrą Jawor (19.39) i Anną Wojna (20.07).

Tegoroczny Nocny Bieg Solidarności pod hasłem "TAK dla transplantacji" promował również zdrowy tryb życia. Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali medale z logo solidarności.