Pamiętajcie o ogrodach
Wielbiciele i wielbicielki ogrodu mają dla siebie w najbliższym czasie co najmniej dwie ciekawe propozycje.
Rok w ogrodzie i kuchni, city farming, dieta roślinna, ale także ogrodnicza ekonomia - to kilka z tematów, które pojawią się na cyklu bezpłatnych webinarów, które poprowadzą państwo Barbara i Cezary Michalec (część osób może kojarzyć ich z kulinarnych spotkań w Centrum Kultury KOK 5 o'clock). Można zapisać się na nie całkowicie bezpłatnie tutaj.

Na drugą natomiast trzeba będzie trochę poczekać, bo zaplanowano ją na weekend 18-19 marca - ale warto. To Jungle Bazaar, czyli targowisko roślin rodem z dżungli właśnie - nie tylko tej równikowej, ale również naszej, domowej. W asortymencie oprócz wspaniałych doniczkowych okazów znajdą się także donice, dodatki do wystroju wnętrz oraz produkty naturalne. Całość będzie miała miejsce w hali Targów Lublin.

W kobiecym kręgu każda opowie swoją historię
"Gdy kobiety przebywają dużo ze sobą - świat zmienia się na lepsze", mówią pomysłodawczynie Festiwalu Kręgi - Jagoda Valkov i Aga Kozak. Zwykle swoje duchowe spotkania prowadzą w Warszawie, w tym miesiącu jednak zdecydowały się na gościnną sesję w lubelskim Kroki Studio na Narutowicza. Całodniowy warsztat odbędzie się w sobotę 25 lutego, a poza kręgiem organizatorki zapowiadają pracę z ciałem i oddechem, ruchem i ekpresją (również taneczną).
Jeśli ktoś zastanawia się, czy zasiąść w tym kręgu to ja tylko dodam, że warto. To co było najlepsze w kręgach które zrobiły Aga i Jagoda to PRZESTRZEŃ, która pomieści różne opowieści i historie. Bez napinki, można sobie pobyć, rozluźnić się, mówić lub nie, słuchać . To było dobre doświadczenie, dziękuję! - pisze o spotkaniu internautka.

Więc chodź, pomaluj mój świat
Jeśli zaś ktoś tęskni za sztuką to w niedzielę 26 lutego musi koniecznie zajrzeć do Galerii Labirynt na Popiełuszki. Fundacja Pełnia organizuje tam wtedy otwartą pracownię kolażu, która będzie działać w godzinach 13–18. Wykonane tego dnia pocztówki fundacja dostarczy wraz z upominkami w Dzień Kobiet do Domów Samotnej Matki, Domów Ofiar Przemocy, organizacji wspomagających kobiety w kryzysie bezdomności. Warsztaty odbywają się na parterze, w pracowni edukacyjnej, więc łatwo jest tam dotrzeć.

Serduszko puka w rytmie cza-cza
Znajdzie się w naszym zestawieniu i dla tych, którzy chcieliby się trochę poruszać. Do ich dyspozycji jest szeroka oferta rozmaitych potańcówek - w tym najbliższe Senior Party już w czwartek 16 kutego w Kultowej Klubokawiarni na Herbowej.

Ale-ale! Jest i coś bardziej zorganizowanego. We wtorek 21 lutego w Centrum Kultury na Peowiaków planowane są warsztaty "O tańcu i z tańcem" dedykowane _stricte _dla seniorów 60+. Zaprasza na nie Lubelski Teatr Tańca.
Spotkamy się warsztatowo na sali tanecznej, gdzie w formie twórczych zadań ruchowych spróbujemy połączyć zasady tańca współczesnego z treściami z życia codziennego. Towarzyszyć nam będzie język gestów, przyglądania się sobie w ruchu, zaopiekowania się swoim ciałem, ale jednocześnie samopoczuciem i emocjami. Poprzez ćwiczenia i kreatywne działania taneczne w każdym wieku możemy odkrywać własne możliwości, sięgnąć do świata wyobraźni, jednocześnie zdrowo i aktywnie myśląc o funkcjonowaniu ciała.

- "Pojedynki strzeleckie" przyciągnęły do Klubu Snajper ponad 120 uczestników [ZDJĘCIA]
- Studniówka ZST-K w Lublinie. Zabawa trwała do białego rana [ZDJĘCIA]
- Staszic odlicza dni do matury. Studniówka I LO w Lublinie [ZDJĘCIA]
- Lublin pod śnieżną pierzynką. Łopaty poszły w ruch [ZDJĘCIA]
- Studniówka "Paderewskiego" już za nami [ZDJĘCIA]
- Poloneza czas zacząć! Studniówka XXIII LO w Lublinie [ZDJĘCIA]
Zobacz prace artystów sztuki współczesnej z całej Polski
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?
Dzieje się w Polsce i na świecie – czytaj na i.pl
- Dramatyczne dane. W tym roku na Morzu Śródziemnym zginęło lub zaginęło 2500 migrantów
- Szwecja wyprowadza wojsko na ulice. "Żaden kraj w Europie nie jest w takiej sytuacji"
- Jaka będzie jesień? Sprawdź w naszym quizie, czy znasz jesienne przysłowia
- Jesienny trening mózgu dla bystrzaków. Czy rozwiążesz 12 zagadek? QUIZ