MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Audyt w klubie Hetman Zamość wykazał, że jest gorzej niż przewidywano

Dariusz Jóźwiak
Zarząd Hetmana Zamość opublikował informację o stanie budżetu na 2020 rok. Audyt wykazał, że bilans zysków i wydatków jest ujemny i wynosi 700 tys. zł. Raport o sytuacji finansowo – organizacyjnej klubu przygotował wybrany 16 czerwca nowym prezesem Hetmana, Krzysztof Rysak.

„Niestety dokument ten nakazuje stwierdzić, że sytuacja jest bardzo zła i wymagająca natychmiastowych kluczowych decyzji. (…) Bez pozyskania brakujących środków dalsza próba ratowania Klubu skończy się fiaskiem” - napisał Krzysztof Rysak w piśmie skierowanym do prezydenta Zamościa, Andrzeja Wnuka.

Jednocześnie wybrany niedawno prezes złożył dymisję zarządu, tłumacząc ją brakiem możliwości pozyskania tak dużych funduszy,

Wcześniej zarząd podjął działania mające ratować budżet klubu. Były to m.in.: cięcie wynagrodzeń dla zawodników i trenerów za kwiecień i lipiec, czy też wypowiedzenie wynajmu mieszkań dla zawodników. W ten sposób zaoszczędzono ok. 97 tys. zł. Władze klubu zwróciły się także do ZUS i US o rozłożenie zaległej kwoty, ok 71 tys. zł, na raty. Z kolei start w rozgrywkach trzeciej ligi będzie kosztował klub 507 600 zł. Największe koszty związane są ze stypendiami dla zawodników, pomimo ich zmniejszenia.

W sumie budżet klubu na drugie półrocze (uwzględniając zaległości) powinien wynosić ponad 835 tys. zł. Hemat otrzyma dotację z Urzędu Miasta Zamość w kwocie 130 tys. zł, a to oznacza, że w kasie klubu brakuje ponad 705 tys. zł.

- Nie będę komentował sytuacji klubu. Wszystko jest umieszczone w audycie – powiedział nam Krzysztof Rysak.

Nie wiadomo czy prezydent Zamościa przyjmie dymisję zarządu. Andrzej Wnuk w piśmie skierowanym do wybranych niedawno nowych władz klubu napisał m.in.:

„Nowy Zarząd w osobie Pana Krzysztofa Rysaka i Pana Konrada Bałona ma przed sobą poważne zadanie – ustabilizowanie finansów klubu w okresie pandemii i przygotowanie drużyny do nowego sezonu rozgrywkowego. Zadanie to będzie realizowane przy pełnej współpracy ze strony Miasta” - stwierdził prezydent Zamościa.

Hetman Zamość zaprezentował projekty klubowej maskotki

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Świątek w finale turnieju w Rzymie!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski