Anita Stryjewska

Anita Stryjewska

RedaktorGra.pl

970 materiałów

To czysta przyjemność łączyć swoją pasję z pracą zawodową i bardzo się cieszę, że w moim przypadku się to udaje. W serwisie Gra.pl zajmuję się tematyką gamingu, jak również wszystkiego, co może zainteresować naszych odbiorców z szerokiego wachlarza popkulturowych tematów. Nie stronię więc od wiadomości na temat filmów, seriali, komiksów i szeroko pojętej technologii. Wszystkie te dziedziny wpisują się w mój obszar zainteresowań, co pozwala mi nie tylko dostarczać odbiorcom rzetelnych treści, ale i dzielić się z nimi opinią na określone tematy.

Dlatego też chętnie realizuje się poprzez recenzje gier, jak Saints Row czy dodatków do poszczególnych tytułów, np. DLC Ragnarok do gry Assassin’s Creed Valhalla. Biorę także udział w pokazach i spotkaniach, dzieląc się z czytelnikami wrażeniami m.in. z pokazu przedpremierowego polskiego Kangurka Kao czy z inauguracji wkroczenia serwisu Disney Plus do Polski.

W swojej pracy staram się dostarczać też bieżących informacji o najciekawszych produkcjach, a także tworzyć zbiorcze materiały, w których odbiorcy znajdą wszystkie istotne wiadomości na interesujący ich temat. W moim portfolio znajdują się więc rozbudowane i na bieżąco aktualizowane materiały np. o serialach Arcane czy Wiedźmin od Netflix, a także o grach, m.in. Wiedźmin 4. Tworzę również quizy, rankingi i poradniki, więc generalnie nie ma dla mnie obszaru związanego z gamingiem i nowymi technologiami, którego bym nie eksplorowała.

Gra.pl

Pracę w serwisie Gra.pl rozpoczęłam w październiku 2021 roku i szybko się tu zadomowiłam. To jednak nie jest moja pierwsza praca związana z dziennikarstwem. Rozpoczęłam swoją przygodę od stażu w lokalnym tygodniku informacyjnym tuż po zakończeniu szkoły średniej, a przez następne lata współpracowałam z kilkoma redakcjami, pisząc zarówno dla prasy, jak i w serwisach internetowych. W tym czasie nie ma chyba tematyki, której bym nie poruszała, od zagadnień społecznych i stricte informacyjnych, po specjalistyczne zagadnienia z różnych branż.

Nie ukrywam  jednak, iż tematyka gier i popkultury pociągała mnie zawodowo najbardziej, wobec czego obecne stanowisko sprawia mi wiele satysfakcji. Dodatkowo realizuję się także publikując materiały naukowo-technologiczne na łamach bloga naukowego Na Fali Nauki.

O mnie

Jak już wspomniałam, jestem zapalonym graczem z nastawieniem na zdobywanie w wszystkich możliwych wyzwań w „ogrywanych” produkcjach. Nie ograniczam się przy tym do jednego gatunku, spędzając czas przy grach RPG, przygodowych, strzelankach, „chodzonkach”, platformówkach, hack’n’slash i wielu innych. Poza tym namiętnie czytam książki, z nastawieniem na horrory i fantastykę, oglądam dużo filmów oraz seriali, a dodatkowo relaksuję się gotując.

Gdy wystarczy przy tym wszystkim czasu, chętnie chodzę na dobre koncerty, czy to muzyki poważnej, czy też metalu. Z kolei z wykształcenia jestem psychologiem klinicznym. Jak więc widać, nie lubię się ograniczać.

Rozwiń opis

Dodaj ogłoszenie