Avia Świdnik rozbiła Jutrzenkę Giebułtów 6:0. Zobacz zdjęcia

Karol Kurzępa
Już po raz drugi w obecnym sezonie piłkarze Avii zaaplikowali drużynie Jutrzenki Giebułtów aż sześć goli w jednym meczu. W zaległym starciu 29. kolejki IV grupy III ligi świdniczanie pokonali na własnym stadionie ekipę z Małopolski 6:0. Identyczny rezultat żółto-niebiescy wywalczyli w wyjazdowym starciu w trakcie rundy jesiennej.

Spotkanie nie mogło się rozpocząć dla gospodarzy lepiej. Już pierwszy celny strzał oddany na bramkę rywali znalazł drogę do siatki. Wynik otworzył w 3. minucie wypożyczony z lubelskiego Motoru Piotr Darmochwał. I choć goście głośno protestowali, że zawodnik Avii był na spalonym, sędzia uznał trafienie doświadczonego pomocnika.

120 sekund później miejscowi podwyższyli prowadzenie. Wydatnie pomógł im w tym stojący między słupkami Jutrzenki Mateusz Maciejowski, który skierował piłkę do własnej bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Pawła Ulicznego. Po tym kiksie młody golkiper usłyszał pod swoim adresem wiele gorzkich słów od wściekłego trenera Piotra Powroźnika, który zarzucał 19-latkowi, że "zawala kolejny mecz i stoi jak kukiełka".

Mając dwa gole przewagi, świdniczanie spokojnie rozgrywali piłkę i nie forsowali tempa. Pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 2:0. Po zmianie stron wynik ten utrzymywał się do 66. minuty. Strzelanie po przerwie rozpoczął Mateusz Kompanicki, który sprytnie przechytrzył w polu karnym rezerwowego bramkarza przyjezdnych wprowadzonego na drugą odsłonę.

Żółto-niebiescy poszli za ciosem i zdobywali kolejne gole. Na 4:0 podwyższył Wojciech Białek, który wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Najskuteczniejszy snajper Avii był autorem także piątego trafienia dla miejscowych, dobijając z kilku metrów "wyplutą" przez Damiana Pawelskiego piłkę po dośrodkowaniu Damiana Szpaka.

Okazałe zwycięstwo zespołu prowadzonego przez trenera Łukasza Mierzejewskiego przypieczętował pełniący w tym spotkaniu rolę kapitana Rafał Kursa. Obrońca gospodarzy wpakował piłkę do bramki po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, przy niezrozumiałej postawie graczy z Giebułtowa we własnym polu karnym.

Avia wygrała dziś 16 spotkanie w bieżącym sezonie. Po 32 kolejkach drużyna z "lotniczego miasta" zajmuje piąte miejsce w trzecioligowej tabeli. Już w najbliższą sobotę świdniczanie znów zagrają na własnym stadionie. Tym razem zmierzą się z Siarką Tarnobrzeg. Pierwszy gwizdek zaplanowano na godzinę 17:00.

Avia Świdnik - Jutrzenka Giebułtów 6:0 (2:0)
Bramki: Darmochwał 3, Maciejowski 5 (samobójcza), Kompanicki 66, Białek 69, 79, Kursa 85

Avia: Sobieszczyk - Kuliga, Kursa, Górka, Dobrzyński, Uliczny, Wójcik (64 Poleszak), Darmochwał (74 Cielebąk), Maluga (74 Szpak), Oziemczuk (46 Białek), Kompanicki (74 Zdunek). Trener: Łukasz Mierzejewski

Jutrzenka: Maciejowski (46 Pawelski) - Silczuk (46 Pietrzyk), Kaczor, Iwanicki (60 M. Jeż), Zieliński, Kubiak, Majcherczyk (60 B. Jeż), Zawadzki (70 Ferenc), Kowalski, Ceglarz, Litewka. Trener: Piotr Powroźnik

Żółte kartki: Górka - Kaczor, Zieliński, Pietrzyk, Kubiak, Zawadzki, M. Jeż, Iwanicki, B. Jeż

Sędziował: Arkadiusz Nestorowicz (Biała Podlaska)

Motor Lublin czeka wyjazd na mecz z Hutnikiem. Na trybunach ...

„A ty będziesz piłkarzem” - powstała biografia Władysława Żm...