18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Avia Świdnik wygrała 2:1 ze Stalą Sanok na inaugurację piłkarskiej wiosny (ZDJĘCIA)

W meczu 16. kolejki trzeciej ligi lubelsko-podkarpackiej, piłkarze Avii Świdnik pokonali przed własną publicznością Stal Sanok 2:1 (1:0). Obydwie bramki dla gospodarzy strzelił nowy zawodnik Łukasz Giza (ostatnio Wisła Puławy), pokonując Sebastiana Ciołka w 4 i 74 minucie gry. Honorowe trafienie dla gości zaliczył w doliczonym czasie gry Maciej Kuzicki.

Avia szybko wyszła na prowadzenie, kiedy to w 4 minucie Michał Maciejewski (miał złamany nos, ale zagrał w specjalnej masce ochronnej) dokładnym podaniem z własnej połowy boiska obsłużył Łukasza Gizę. "Gizmen" wykorzystał jeszcze błąd Jakuba Kokocia i w sytuacji sam na sam nie dał szans Sebastianowi Ciołkowi.

Od tego momentu podopieczni Tadeusza Łapy umiejętnie bronili wyniku, mając także szanse na podwyższenie wyniku. Nie potrafili ich wykorzystać, ale najlepszą okazję mieli goście. Tylko Sebastian Kurowski wie dlaczego strzelił głową z dwóch metrów w sam środek bramki podopiecznych Taadeusza Łapy (ponownie debiutował w Avii jako trener).

Na drugą połowę w zespole Avii nie wyszedł już Bartłomiej Mazurek, który odniósł kontuzję. Jego brak był bardzo widoczny, a przewagę osiągnęli goście. Nie potrafili jednak strzelić gola. Zdołał to uczynić Michał Sadło, ale sędzia odgwizdał pozycję spaloną zawodnika ze Świdnika. W 74 minucie, miejscowi podwyższyli prowadzenie. Piłkę z prawej strony dośrodkował Jakub Majewski, a Giza bez problemów skierował ją do siatki. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem Macieja Kuzickiego w już doliczonym czasie gry.

Avia Świdnik - Stal Sanok 2:1 (1:0)
Bramki: Giza 4, 74 - Kuzicki 90
Avia: Gieresz - Rusiecki (86 Iracki), Grzegorczyk, Maciejewski, Kubiak - Majewski, Pranagal, Mazurek (46 Kucharzewski), Tarkowski (71 Jeleniewski), Sadło (78 Bednarek) - Giza. Trener: Tadeusz Łapa
Stal: Ciołek - Faka, Węgrzyn, Kokoć, Sumara - D. Kurowski (76 Sieradzki), Kuzicki, Damian Niemczyk, Mroczka, Daniel Niemczyk - S. Kurowski (76 Ząbkiewicz). Trener: Ryszard Federkiewicz.
Żółte kartki: Kucharzewski (A) - Faka, Daniel Niemczyk (S)
Widzów: 300
Sędziował: Arkadiusz Laszkiewicz (Zamość)

Pozostałe wyniki sobotnich spotkań 16. kolejki: Polonia Przemyśl - Orlęta Radzyń Podlaski 1:1, Chełmianka - KS Zaczernie 1:2, Stal Mielec - Partyzant Targowiska 2:0

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.