Azoty Puławy - Chrobry Głogów: ciężki mecz i bardzo ważne punkty

Drugą rundę spotkań w PGNiG Superlidze piłkarze ręczni Azotów Puławy rozpoczęli od zwycięstwa w Głogowie. Podopieczni trenera Bogdana Kowalczyka zrewanżowali się Chrobremu za porażkę we własnej hali na inaugurację sezonu.

Więcej informacji o wydarzeniach sportowych w Lublinie, regionie i kraju na kurierlubelski.pl/sport

Mecz w Głogowie miał bardzo wyrównany przebieg, a tablica świetlna co chwila pokazywała wynik remisowy. Przez pierwsze 30 minut oba zespoły rzuciły zgodnie po 13 bramek.

Po zmianie stron obraz gry wyglądał niemal identycznie. W ostatnich 10 minutach skuteczniej jednak zagrali puławianie i w 55 min objęli prowadzenie 26:23. Ta przewaga wystarczyła do odniesienia cennego zwycięstwa.

Już w piątek rano zespół Azotów wyjeżdża do Warszawy, skąd odleci do Macedonii. W sobotę puławianie zagrają spotkanie rewanżowe trzeciej rundy Challenge Cup z HC Tikvesh 06 w Kavadarci. W pierwszym meczu Azoty przegrały u siebie 23:24.