Azoty Puławy pokonały na wyjeździe Pogoń Szczecin 30:24

Jakub Hereta/archiwum
W meczu 19. kolejki PGNiG Superligi, Azoty Puławy pokonały na wyjeździe Pogoń Szczecin 30:24, chociaż do przerwy prowadziły tylko jedną bramką. Podopieczni Ryszarda Skutnika mają już zapewnione trzecie miejsce przed fazą play-off. W środę (godz. 18.30), Azoty w hali na Globusie w Lublinie, w hitowym starciu zmierzą się z mistrzem Polski, uczestnikiem Ligi Mistrzów podejmą Vive Tauronem Kielce.

Gospodarze do sobotniego spotkania przystąpi w osłabionym składzie, ponieważ kilku zawodników miało kontuzje. O dziwo, w pierwszej połowie Pogoń prowadziła równorzędną walkę z faworyzowanym rywalem. Szczecinianie wygrywali nawet 8:6, ale wtedy goście zaczęli grać na miarę swoich możliwości i zdobyli cztery gole z rzędu. Zespół z portowego miasta, jeszcze przed przerwą zdołał jednak zmniejszyć straty.

Po zmianie stron, jeszcze do 45 minuty mecz był wyrównany. Końcówka spotkania należała jednak dla Azotów, które grały efektownie w ataku i systematycznie powiększały przewagę. Warto dodać, że w ekipie gości w krajowej elicie zadebiutował Kamil Śliwiński, który swój występ okrasił jednym golem.

Pogoń Szczecin – Azoty Puławy 24:30 (11:12)
Pogoń: Morawski, Tatar - Grzegorek, Bruna 3, Walczak 3, Gierak 7, Krysiak, Jedziniak, Zaremba 7, Kniaziew 4
Azoty: Bogdanow, Zapora, Krupa - Petrowski 1, Kuchczyński 2, Orzechowski 1, Kubisztal 6, Śliwiński 1, Przybylski 5, Masłowski 4, Kowalczyk 2, Zapora, Krajewski 5, Prce 2, Sobol 1