Azoty Puławy przegrały 37:27 z Vive Targami Kielce. Święto szczypiorniaka na Globusie (ZDJĘCIA)

Komplet publiczności obserwował w sobotni wieczór mecz 14. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn, w którym gościnnie w lubelskiej hali na Globusie Azoty Puławy podejmowały mistrza Polski Vive Targi Kielce. Po stojącym na niezłym poziomie spotkaniu, lepsi okazali się kielczanie, którzy pokonali puławian 37:27 (19:14).

Faworytem starcia byli goście mających swoim składzie wielu kadrowiczów. Poza tym po raz pierwszy na ławce trenerskiej Vive zasiadł doświadczony Talant Dujszebajew, zastępując Bogdana Wentę. Mimo to w hali nie zabrakło optymistów, którzy spodziewali się zażartej walki. I taka początkowo była, ale później górę wzięło doświadczenie Vive.

Pierwsze minuty należały do Azotów, które po trafieniu Przemysława Krajewskiego prowadziły 2:0. Następnie uwidoczniła się lekka przewaga kielczan, lecz puławianie nie zamierzali rezygnować. Udało się im wyrównać, a następnie znów wygrywać, ku euforii żywiołowo dopingujących kibiców. Jednak goście zwarli szyki i w 21 minucie prowadzili już 15:10. Schodząc do szatni podopieczni Bogdana Kowalczyka przegrywali 14:19.

Po zmianie stron kielczanie grali swoje i systematycznie powiększali przewagę. Ostatecznie Vive Targi Kielce pokonały Azoty Puławy 37:27, ale kibice mogli obejrzeć kawał dobrego szczypiorniaka.