Azoty Puławy wygrały bardzo ważny mecz

Piłkarze ręczni Azotów Puławy wciąż mają szanse na awans do fazy play-off i to z wyższego niż ósme, czy siódme miejsce, co pozwoli uniknąć konfrontacji w pierwszej rundzie z Vive Kielce czy Orlenem Wisłą Płock. W sobotę, w kolejnym meczu PGNiG Superligi, podopieczni Ryszarda Skutnika wysoko, bo aż 37:24 pokonali u siebie Pogoń Szczecin.

Pierwszy kwadrans gry był wyrównany. Żadna z drużyn nie potrafiła odskoczyć na więcej niż dwa trafienia. Następnie sygnał do ataku dał Przemysław Krajewski i Azoty prowadziły 10:7. To nie był koniec popisów miejscowych, którzy dobrze prezentowali się w defensywie i w ataku, i dlatego schodzili oni do szatni prowadząc sześcioma bramkami.

W drugiej odsłonie spotkania miejscowi nadal robili swoje i systematycznie odskakiwali rywalom. Ostatecznie podopieczni Ryszarda Skutniki wysoko pokonali zespół z portowego miasta.

Azoty Puławy – Pogoń Szczecin 37:24 (15:9)
Azoty: Bogdanow, Zapora – Tarabochia 6, Sobol 6, Krajewski 5, Łyżwa 5, Przybylski 4, Kus 3, Skrabania 3, Prce 2, Grzelak 2, Ćwikliński 1. Kary: 16 minut
Pogoń: Kryński, Szczecina – Krysiak 6, Gierak 4, Walczak 4, Zydroń 2, Bruna 2, Zaremba 2, Krupa 2, Statkiewicz 1, Grzegorek 1. Kary: 10 minut

Codziennie rano najświeższe informacje z Lublina i okolic na Twoją skrzynkę mailową.