Azoty Puławy znów lepsze od Chrobrego Głogów i zagrają w półfinale mistrzostw Polski

Jakub Hereta
Szczypiorniści Azotów Puławy po raz drugi pokonali Chrobrego Głogów i awansowali do półfinału mistrzostw Polski. Kolejnym przeciwnikiem będzie Orlen Wisła Płock.

Przed rozpoczęciem środowego meczu głos zabrała przewodnicząca Rady Miasta Puławy Bożena Krygier, która zapewniła kibiców, że na najbliższej sesji rada uchwali projekt budowy w mieście nowej hali. Od kilku lat o nowy obiekt, który spełniałby europejskie normy, walczy puławskie środowisko piłki ręcznej.

Po dobrej informacji rozpoczęło się rewanżowe spotkanie ćwierćfinału mistrzostw Polski. Zawodnicy z Głogowa w pierwszej połowie udowodnili, że mimo pięciu bramek straty z meczu u siebie, w rewanżu powalczą o awans. I pierwszą połowę wygrali 17:16.

Po zmianie stron, podobnie jak przed czterema dniami w Głogowie, Azoty podkręciły tempo i ostatecznie odniosły drugie pewne zwycięstwo.

Od początku meczu bezlitosny dla bramkarza Chrobrego był Piotr Masłowski, który zdobył w sumie 11 bramek (w Głogowie zdobył ich siedem).

W półfinale przeciwnikiem Azotów będzie Orlen Wisła Płock, która awans zapewniła sobie dwukrotnie ogrywając Górnika Zabrze.
W ostatnich latach Płock i Kielce zdecydowanie dominowały w superlidze. W tym sezonie wielu zastanawia się, czy Puławy są w stanie wygrać rywalizację z Wisłą? – Cały czas uważałem, że niewiele nam brakuje, ale po meczu Wisły z Vive (na zakończenie sezonu zasadniczego płocczanie pokonali mistrza Polski 31:27 – red.) jestem pod wrażenie gry zespołu z Płocka. Wznieśli się na wyżyny, pokonali drużynę, która od 10 lat jest najlepsza w  Polsce, i udowodnili, że są solidną drużyną – przyznaje prezes Azotów, Jerzy Witaszek.

Półfinał z Wisłą, rozgrywany do trzech zwycięstw, rozpocznie się dopiero w połowie kwietnia.

Azoty Puławy – Chrobry Głogów 33:30 (16:17)
Azoty:
Bogdanow, Zapora – Masłowski 11, Prce 8, Krajewski 5, Sobol 3, Orzechowski 2, Skrabania 2, Grzelak 1, Przybylski 1, Kowalczyk, Petrovsky, Kubisztal. Kary: 12 min. Trener: Ryszard Skutnik
Chrobry: Kapela, Stachera – Płócienniczak 10, Jurecki 4, Babicz 4, Sobut 3, Świtała 3, Miszka 2, Kandora 1, Tylutki 1, Kubała 1, Biegaj 1, Sadowski, Bąk. Kary: 10 min. Trener: Piotr Zembrzuski
Sędziowali: Cezary Figarski i Dariusz Żak (Radom); Widzów: 700