AZS UJ Kraków - GKS Górnik Łęczna 0:10. Strzelanina pod Wawelem

KK
Piłkarki GKS Górnika Łęczna w niezwykle efektownym stylu pokonały na wyjeździe AZS UJ Kraków. Mistrzynie Polski wygrały aż 10:0.

Łęcznianki pojechały do Grodu Kraka z ogromną chęcią rehabilitacji za wpadkę w ostatniej kolejce. W minioną niedzielę zremisowały bowiem przed własną publicznością 2:2 z UKS SMS Łódź, tracąc bramki po dwóch samobójach.

We środowym spotkaniu wszystko poszło po myśli zielono-czarnych. Już w 4. minucie “Górniczki” objęły prowadzenie po golu Dominiki Grabowskiej. Przed przerwą ekipa z Łęcznej dołożyła jeszcze trzy kolejne trafienia i do szatni schodziła z komfortowym wynikiem 4:0. Natomiast po zmianie stron mistrzynie kraju zaprezentowały prawdziwą kanonadę strzelecką i ostatecznie zwyciężyły krakowianki dwucyfrową liczbą goli.

Hat-trickiem pod Wawelem popisała się Ewelina Kamczyk, która ma już na swoim koncie 31 strzelonych bramek w tym sezonie i pewnie zmierza po kolejną koronę najlepszej strzelczyni Ekstraligi.

Już w sobotę łęcznianki zagrają kolejny ligowy mecz na południu Polski, tym razem z Mitechem w Żywcu. Początek tej rywalizacji zaplanowano na godzinę 11.

AZS UJ Kraków - GKS Górnik Łęczna 0:10 (0:4)
Bramki: Grabowska 4, Zdunek 29 (k), 49, Zawistowska 42, 43, Sikora 56, Kamczyk 58, 76, 90, Grzywińska 84
Górnik (skład wyjściowy): Kowalska - Dyguś, Górnicka, Balcerzak, Jelencić, Matysik, Grzywińska, Sikora, Zdunek, Grabowska, Zawistowska. Trener: Szymon Gieroba