AZS UMCS Lublin - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 63:86. Finał dla krakowian

Karol Kurzępa
Walczący o awans do pierwszej ligi koszykarze AZS UMCS Lublin przegrali drugi półfinał fazy play-off z R8 Basket AZS Politechnika Kraków. Dla lubelskich akademików była to pierwsza porażka przed własną publicznością w tym sezonie.

Po porażce 64:93 w pierwszym spotkaniu, podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego liczyli na rewanż, ale rywale ze stolicy Małopolski po raz kolejny okazali się za mocni.

Od samego początku krakowianie prezentowali świetną organizację gry, skuteczność rzutową oraz efektywność w walce na tablicach. O ile pierwsza kwarta zakończyła się tylko siedmiopunktową przewagą gości, o tyle w kolejnych 10 minutach reprezentanci Politechniki wyraźnie zaznaczyli swoją przewagę. Po przerwie przyjezdni kontrolowali przebieg wydarzeń na parkiecie i mogli świętować triumf w dobrym stylu.

Do zwycięstwa gości poprowadzili doświadczeni Wojciech Pisarczyk i Marcin Malczyk wspierani przez znanego z występów w lubelskim Starcie Patryka Pełkę. Dzięki tej wygranej ekipa prowadzona przez trenera Rafała Knapa przeszła do finału rozgrywek, co jest równoznaczne z awansem do pierwszej ligi.

Natomiast lublinianie będą musieli walczyć o miejsce na zapleczu Polskiej Ligi Koszykówki w meczu o 3. pozycję na poziomie II ligi. Ich przeciwnikiem będzie KK Warszawa lub WKS Śląsk Wrocław, które rywalizują w drugim z półfinałów.

AZS UMCS Lublin - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 63:86 (18:25, 12:24, 16:16, 17:21)

AZS: Karolak 16, Tradecki 13, Wiśniewski 13, Dusiło 5, Kowalczuk 4, Myśliwiec 3, Stefaniuk 2, Beczek 2, Jagoda 2. Trener: Przemysław Łuszczewski

R8 Basket: Pisarczyk 17, Malczyk 16, Pełka 13, Załucki 11, Hlebowicki 8, Stalicki 7, Baran 5, Kwiatkowski 5, Zieliński 2, Derkowski 2. Trener: Rafał Knap