AZS UMCS Lublin wygrał ranking medalowy podczas zimowych mistrzostw Polski seniorów w pływaniu

materiały klubowe
Reprezentanci AZS UMCS Lublin wywalczyli czternaście medali (7 złotych, 2 srebrne i 5 brązowych) podczas pływackich mistrzostw Polski seniorów. Impreza w niedzielę zakończyła się na krótkim basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Akademicy wygrali ranking medalowy, wyprzedzając ekipy AZS-AWF Katowice oraz Juvenii Wrocław. Lublinianie triumfowali też zdecydowanie w punktacji klubowej, przed G-8 Bielany Warszawa i AZS-AWF Katowice.

W pierwszym dniu zmagań na najniższym stopniu podium na dystansie 400 m zmiennym stanęła Paula Żukowska, a tuż za nią uplasowała się jej koleżanka klubowa Kamila Andrzejewska. Brąz był także udziałem sztafety mężczyzn 4 x 50 m stylem dowolnym płynącej w składzie: Dominik Niedziałek, Marcin Stolarski, Konrad Czerniak i Jan Hołub. Wcześniej Czerniak otarł się o podium w indywidualnej rywalizacji na 50 m stylem dowolnym finiszując na czwartej pozycji.

Na początek czwartkowych zmagań złoty medal zdobyła sztafeta mieszana 4x50 m zmiennym. W skład zwycięskiej drużyny weszli: Martyna Piesko, Konrad Czerniak, Marcin Stolarski i Zuzanna Rabiniak. Za nimi znalazły się dwie ekipy G-8 Bielan Warszawa. Następnie na dystansie 200 m stylem dowolnym triumfował Jan Hołub, a wicemistrzem Polski na 100 m stylem klasycznym został Marcin Stolarski. W czwartek na ostrowieckiej pływalni brązowy krążek dorzuciła jeszcze męska sztafeta 4x100 m stylem dowolnym, która popłynęła w składzie: Konrad Czerniak, Kacper Klich, Jan Hołub i Kamil Bryła.

W trzecim dniu zmagań przedstawiciele AZS UMCS zdobyli kolejne trzy medale, dwa złote i jeden brązowy. Na dystansie 100 m stylem zmiennym wygrała Barbara Mazurkiewicz, a ze złota mogła cieszyć się także mieszana sztafeta akademickiego klubu 4x50m stylem dowolnym. Mistrzowską sztafetę reprezentowali: Konrad Czerniak, Wiktoria Czarnecka, Luigia Sirignano oraz Jan Hołub. Czerniak stanął ponadto na najniższym stopniu podium w wyścigu na 50 m stylem dowolnym.

W sobotę ze znakomitej strony pokazały się lubelskie sztafety. Medale wywalczyły ekipy pań i panów, rywalizujące na dystansie 4x200 m stylem dowolnym. Wygrała drużyna męska, walcząca w składzie: Kamil Bryła, Kacper Klich, Konrad Czerniak i Jan Hołub, pokonując zaledwie 0.2 sekundy ekipę z Wrocławia. Srebro natomiast wywalczyły kobiety, płynące w składzie: Daniela Georges, Luigia Sirignano, Paula Żukowska, Kamila Andrzejewska. Lublinianki uległy tylko o 0,55 sekundy teamowi z Katowic.

Z kolei w ostatnim dniu rywalizacji na najwyższym stopniu podium stawały lubelskie sztafety na dystansie 4x100 m stylem zmiennym. Panie popłynęły w składzie: Karolina Smyłek, Wiktoria Samuła, Barbara Mazurkiewicz i Kamila Andrzejewska. Z kolei sztafetę męską reprezentowali: Dominik Niedziałek, Marcin Stolarski, Konrad Czerniak i Jan Hołub. Ostatni brązowy krążek był zaś dziełem Wiktorii Samuły w wyścigu na 50 m klasykiem.

FLESZ: Kobe Bryant - oto nieznane fakty z życia legendy