Bank Pekao S.A., Karty debetowe i kredytowe Agrar Pekao z długą listą korzyści

Artykuł sponsorowany
Udostępnij:

Rabaty dla rolników na maszyny i paliwo
Dla Polaków, bez względu na wiek, zawód czy miejsce zamieszkania, płacenie kartami stało się już czymś oczywistym. Wyjątkiem od tej zasady nie są rolnicy czy przedsiębiorcy z sektora rolno-spożywczego. Niestety nie wszystkie banki, zwłaszcza działające na większą skalę niż lokalna, widzą w rolnikach atrakcyjną grupę klientów. Jednym z wyjątków jest Bank Pekao, który od dwóch lat rozwija ofertę produktową dla rolników i firm z sektora rolno-spożywczego.
Fakt, Pekao może sobie na to pozwolić choćby z tego względu, że posiada w Polsce dość gęstą sieć placówek. Ale niezależnie od tego bank dedykuje tej grupie klientów usługi mobilnego doradcy. Doradca dojeżdża do klienta z umową do podpisania. Ale na tym nie koniec; posiada on zarówno wiedzę finansową jak i z zakresu biznesu rolnego, dzięki czemu określenie „doradca” nie jest bynajmniej na wyrost, bank wyraźnie pokazuje jak bardzo zależy mu na klientach z danej grupy i w ten sposób buduje przewagę konkurencyjną.

“Szyte na miarę”
Oczywiście, kluczem do powodzenia takiej segmentacji klientów jest dostosowanie produktów bankowych doich potrzeb. Już w toku przygotowywania oferty dla tej grupy klientów Pekao postawiło na paletę produktów przeznaczonych na finansowanie rozwoju gospodarstwa lub biznesu rolno-spożywczego. Wśród nich są kredyty inwestycyjne czy leasing pozwalające sfinansować zakup maszyn lub innych środków trwałych, ale także kredyt „Unia” dedykowany projektom ze wsparciem unijnym.

To co wyróżnia tę ofertę to zarówno uproszczone procedury przy ubieganiu się klienta o finansowanie jak i elastyczne podejście do spłaty – np. harmonogram spłat rat kredytu jest na życzenie klienta dostosowany do cykli produkcyjnych i ich sezonowości.
Również w przypadku leasingu, Bank Pekao dostosowuje raty do sezonowości produkcji, np. w okresie, w którym firma potrzebuje więcej środków na inwestycje, możliwe jest jednorazowe zmniejszenie raty leasingowej. Można też ją zwiększyć, wykorzystując w ten sposób mechanizm „tarczy podatkowej”, który umożliwia wykazanie większego kosztu uzyskania przychodu, tym samym zmniejszając opodatkowaną kwotę zysku.

Nowością na rynku są karty Agrar Pekao– debetowe i kredytowe.. - Obrót bezgotówkowy zyskuje na znaczeniu również w sektorze rolniczym, dlatego zdecydowaliśmy się na wprowadzenie specjalnej karty dla rolników i firm rolniczych - powiedział Rafał Petsch, Dyrektor Zarządzający, Bank Pekao.- Projektując kartę staraliśmy się, żeby dzięki oferowanym zniżkom miała wartość dodaną dla jej posiadaczy. Planujemy rozszerzać listę partnerów o kolejne firmy świadczące usługi dla rolników.
Karty debetowe wydawane są do rachunków firmowych, które w Banku Pekao posiada rolnik, firma z sektora rolno-spożywczego, a także do kont osobistych. Pozwalają one na regulowanie wydatków w ramach wolnych środków dostępnych na takim koncie. Z kolei kredytowe karty Agrar Pekao umożliwiają wykonywanie transakcji bezgotówkowych oraz wypłacanie gotówki w ramach przyznanego dla danej karty limitu kredytowego.

Karty Agrar Pekao gwarantują możliwość skorzystania z unikalnej pod względem skali liczby rabatów. Ale zacznijmy od ich elastyczności. Karty te są wydawane i do rachunków firmowych, i do rachunków osobistych, dzięki czemu z rabatów mogą skorzystać zarówno firmy z sektora rolno-spożywczego i rolnicy, jak i członkowie ich rodzin.

Długa lista partnerów
Na liście partnerów programu są najbardziej renomowane firmy oferujące produkty branżowe jak i uniwersalne. Dla przykładu zakupy finalizowane kartą Agrar honorowane są przez Ursusa i Mercedesa. Ursus oferuje rabaty na części zamienne i zapewnia bezpłatny przegląd nowego ciągnika, 10 proc. zniżki na fabryczny remont wybranych ciągników oraz na 5 proc. rabatu na zakup podzespołów i olejów Ursus Orlen. MB Motors - dealer Mercedes-Benz udziela 10-proc. upustu na zakup samochodów, produktów i usług oraz limitowane, specjalne oferty na wyprzedaż modeli z 2015 r. Jeszcze częściej rolnicy kupują środki ochrony roślin; gdy uczynią to w placówkach firmy Ciech – lidera polskiego rynku chemicznego, zyskają dodatkowy rabat i to niezależnie od tego czy mają prawo do innych promocji. Z kolei czytelnicy magazynów rolniczych mogą skorzystać z 5-proc. rabatu na zakup wybranej rocznej prenumeraty Polskiego Wydawnictwa Rolniczego. Dodatkowo zyskają oni dostęp do programu korzyści PWR, w tym upust 8 groszy na litrze paliwa na stacjach Orlen i 5 groszy na litrze paliwa na stacjach Bliska.
A że rolnik nie samą pracą żyje, rabaty dotyczą także zakupów związanych z przyjemnościami. Dla przykładu, płacąc kartą Agrar Pekao można zapewnić sobie zniżki przy wyjazdach wakacyjnych do Grecji z biurem podróży Grecos.

Warte odnotowania jest również to, że wszyscy posiadacze kart debetowych Banku Pekao mogą bezpłatnie wypłacać pieniądze z 1,8 tys. bankomatów w kraju jak i 17 tys. bankomatów w Grupie UniCredit za granicą. Dodatkowo rolnik lub firma rolna dysponująca kartą debetową Agrar do rachunku firmowego, może bez prowizji wypłacać gotówkę ze wszystkich banko-matów w miejscowościach, w których nie ma bankomatu Banku Pekao.

Korzystając z karty Agrar, podobnie jak w przypadku innych kart płatniczych Banku Pekao, można także płacić w sklepach internetowych. W takim przypadku w wielu firmach działających w internecie (aktualnie do partnerów Pekao należy ok. 250 takich firm) posiadacz karty Agrar otrzyma przy zakupie rabat lub zniżkę.

Lista sklepów i firm udzielających rabatów rolnikom będzie rozbudowywana, dlatego zachęcamy do odwiedzania strony www.agrarkartapekao.pl.
Stefan Kozłowski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

z
zuza
no i super, a dla mnie najwieksza korzyscia jest wyswietlacz na karcie getin up, to jest to co mi ulatwia zycie
Przejdź na stronę główną Kurier Lubelski