Barcelona pokonała Real 1:0, grając pół meczu w dziesiątkę

Przemysław TrubalskiZaktualizowano
Na stadionie Camp Nou, w meczu, który elektryzował cały piłkarski świat, FC Barcelona podejmowała Real Madryt. W pierwszej połowie nie oglądaliśmy pięknej piłki, gra toczyła się głównie w środku boiska, a podbramkowych akcji było jak na lekarstwo. Na początku drugiej połowy Ibrahimovic strzelił bramkę dla gospodarzy i takim wynikiem zakończyło się to spotkanie.

Początek należał do Barcelony, w pierwszych minutach spotkania gospodarze stworzyli dwie groźne sytuacje. W obu akcjach z dobrej strony pokazał się Leo Messi, ale bez wsparcia kolegów, niewiele wskórał pod bramką Casillasa. Piłkarze Realu nie dali się zepchnąć do defensywy i szybko odpowiedzieli na ataki Barcy.

W 19. min po wspaniałym podaniu Kaki, sam na sam przed Valdesem znalazł się Ronaldo, strzelił, ale bramkarz Barcelony odbił piłkę czubkiem buta, ratując swoją drużynę przed stratą bramki. Minutę później, Valdes znów musiał interweniować, wybiegając na skraj pola karnego, gdzie znowu szarżował Kaka.

Real przyśpieszył, w 27. min Puyol w ostatniej chwil zablokował Marcelo, który wpadł w pole karne Barcelony i znalazł się sam przed Valdesem. Na więcej w pierwszej połowie obu zespołów nie było stać. Gra toczyła się w środku pola, ale żadna z drużyn nie potrafiła opanować tej części boiska i narzucić swój styl gry.

Jeszcze w 37. min z ostrego kąta strzelał Iniesta, ale Casillas pewnie złapał piłkę. Kilka minut później, po widowiskowej sztuczce technicznej, Iniesta znalazł się w doskonałej sytuacji do otwarcia ataku Barcy, ale wywalczył tylko żółtą kartkę dla Abiola, który go nieprawidłowo powstrzymywał. W końcówce pierwszej połowy, to Real prowadził grę pod polem karnym Barcelony, ale ataki Królewskich były bardzo nieskuteczne.

Drugą połowę bardziej zdecydowanie rozpoczęła Barca i już w 47. min w pole karne Realu piłkę wrzucał Iniesta, ale żaden z jego kolegów nie doszedł do piłki i obrońcy gości oddalili grę od swojego pola karnego. W środku boiska rozkręcał się Messi, po jednej z jego akcji, żółtą kartkę obejrzał Lass, który przerwał dobrze zapowiadającą się akcję Argentyńczyka.

Za chwilę Busquets z Barcelony także otrzymał żółtą kartkę, a poszkodowanym był Ronaldo. W 50. min niewidocznego w pierwszej połowie Henry'ego zastąpił Ibrahimovic. Dwie minuty później kontratak wyprowadzili piłkarze Realu i znowu wspaniałą interwencją popisał się kapitan Blaugrany, Puyol, który zatrzymał atak Realu na własnym polu karnym.
W 55. min piękną akcją popisał się wprowadzony 5 minut wcześniej Ibrahimovic. Szwed wykorzystał doskonałe podanie Alvesa w pole karne Realu i swój pierwszy kontakt z piłką w tym spotkaniu zakończył potężnym huknięciem z woleja. Casillas nie miał szans i Barcelona wyszła na prowadzenie 1:0.

W 60. min Barcelona doznała osłabienia, bo drugą żółtą kartkę otrzymał Busquets i musiał opuścić boisko. Pięć minut później Ronaldo strzelał głową nad bramką Valdesa i zaraz po tej akcji zastąpił go na boisku Benzema. Mecz nabrał rumieńców, Real zamknął Barcelonę pod jej polem karnym, ale Blaugrana groźnie kontratakowała. Po jednym z takich ataków, Pepe faulem zatrzymał Messi'ego i dostał żółtą kartkę. Po rzucie wolnym piłka trafia na głowę Pique, ale ten minimalnie chybił. Znowu cudów w obronie dokonywał Puyol, który w pojedynkę powstrzymywał ataki Królewskich.

W 73. min na boisku pojawił się Raul, ale to Barcelona uzyskała w tym okresie gry przewagę. Po wspaniałej, koronkowej akcji i prostopadłym podaniu, w dobrej sytuacji znalazł się Abidal, ale posłał piłkę minimalnie obok długiego słupka bramki Realu. W odpowiedzi w pole karne Barcelony wbiegł Kaka, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane. Kolejny atak Realu zakończył się żółtą kartką dla Marcelo za faul na Puyolu. W 80. min po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, bliski strzelenia bramki był Benzema z Realu, ale jego strzał poleciał wysoko ponad bramkę Barcelony.

Na dwie minuty przed końcem spotkania, piłkarze Barcelony uśpili czujność obrońców Realu. Alves doskonale podał w pole karne do Messi'ego, ale ten w idealnej sytuacji trafił wprost w Casillasa. W końcówce meczu siły się wyrównały, a boisko z czerwoną kartką opuścił Lass. Barcelona już do końca kontrolowała mecz, długo rozgrywając piłkę pod polem karnym Realu.

159. Wielkie Derby Europy nie były tak emocjonujące jak te w zeszłym sezonie, gdy Barcelona rozbiła Real 6:2, w dodatku na boisku rywala. Tym razem kibice oglądali dużo walki i mało składnych akcji. Mnożyły się żółte kartki, a mecz oba zespoły kończyły w dziesiątkę. Obie drużyny miały okazję do rozstrzygnięcia pojedynku na swoją korzyść, ale w tym spotkani na szczególne pochwały zasługiwała obrona Barcelona. Dzięki temu zwycięstwu Barca znalazła się na 1. miejscu w tabeli, a Ibrahimovic zdobył już 8. bramkę w tym sezonie Primera Division.

Flesz - nowi marszałkowie Sejmu i Senatu, sukces opozycji

Materiał oryginalny: Barcelona pokonała Real 1:0, grając pół meczu w dziesiątkę - Polska Times