Barcelona-Real Madryt. Kto strzelił bramki? El Clasico na remis

AG
Barcelona-Real Madryt. El Clasico na remis.
Barcelona-Real Madryt. El Clasico na remis. Manu Fernandez
[Barcelona-Real Madryt. Kto strzelił bramki w El Clasico?] Derby Hiszpanii zakończyły się wynikiem 1:1. Mimo, że Barcelona prowadziła od 53. minuty, w ostatniej chwili wyrównującego gola strzelił niezawdony w takich momentach Sergio Ramos.

Barcelona-Real Madryt. Kto strzelił bramki?

Pierwsza połowa nie obfitowała w duże emocje, nie było też wielu dogodnych sytuacji bramkowych. Już w pierwszych minutach Real Madryt powinien mieć rzut karny, jednak sędzia nie dopatrzył się faulu na Lucasie Vazquezie. Później, Clos Gomes nie zauważył ręki Varane'a w polu karnym, za którą jedenastkę powinna otrzymać Barcelona.

Bramki zobaczyliśmy dopiero w drugiej części meczu. Już w 53. minucie po rzucie wolnym, wykonywanym przez Neymara, piłkę do siatki Królewskich skierował Luis Suarez, który jak wydawało się po powtórkach, w tej sytuacji wracał ze spalonego. Barcelona miała kilka okazji do podniesienia prowadzenia, ale piłka albo nie wpadała do bramki albo dobrze spisywali się obrońcy Realu Madryt. Swojej "setki" nie wykorzystał też Leo Messi, który przestrzelił obok bramki Navasa. Sytuacji na remis nie wykorzystał także Cristiano Ronaldo, który uderzał z ostrego kąta, a piłka poszybowała nad poprzeczką. To, co nie udało się jemu, udało się Sergio Ramosowi.

W 90. minucie Real Madryt miał rzut wolny, a do piłki podszedł Luka Modric. Chorwat dośrodkował prosto na głowę kapitana Realu, a ten skierował piłkę do bramki i potwierdził, że jest specjalistą od wyciągania swojego zespołu z kłopotów, szczególnie w ostatnich minutach.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 1:1. W ostatnich sekundach doliczonego czasu gry swoją szansę miała jeszcze Blaugrana, ale piłkę z linii bramkowej wybił głową Casemiro. Real próbował jeszcze skontrować, ale futbolówkę źle przyjął Mariano, który wcześniej zastąpił na boisku Kovacicia.

Barcelona-Real Madryt. W jakich składach zagrały zespoły?

FC Barcelona: Ter Stegen; Sergi Roberto, Piqué, Mascherano, Alba; Busquets, Rakitić (60. Iniesta), Gomes (78. Turan); Messi, Neymar (87. Denis Suarez), Suarez.

Real Madryt: Navas; Carvajal, Varane, Ramos, Marcelo; Kovacic (86. Mariano), Modrić, Isco (66. Casemiro); Lucas, Ronaldo, Benzema (77. Asensio).