– Zadania w poszczególnych lokalizacjach miasta będą realizowane w oparciu o opracowane i zatwierdzone już projekty zmiany stałej organizacji ruchu. Zakres prac do wykonania nie wymaga uzyskania innej dokumentacji technicznej oraz pozwoleń na budowę. Przystępujemy więc do poszukiwania wykonawcy w ramach ogłoszonego postępowania, co docelowo pozwoli na rozpoczęcie etapu wykonawczego w terenie – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Lublina.
Miast ogłosiło przetarg na realizację działań w zakresie poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Jakie zmiany pojawią się na drogach Lublina?
Zamówienie obejmuje:
- wykonanie 2 azyli dla pieszych na przejściach przy Zespole Szkół Transportowo Komunikacyjnych (ul. Zemborzycka). Zostanie także zlikwidowany pas do skrętu w lewo i wyznaczona dodatkowa powierzchnia wyłączona z ruchu przed azylem;
- wykonanie 2 azyli dla pieszych na ul. Wileńskiej (na odcinku ul. Wajdeloty – ul. Głęboka) oraz przesunięcie przejścia dla pieszych przy zatoce autobusowej;
- wykonanie azylu na ul. Zana (przy ul. Krasińskiego) – dla kierunku od al. Kraśnickiej zaprojektowano 2 pasy ruchu na odcinku od ul. Krasińskiego do ul. Skierki, w tym 1 pas dla relacji w lewo, 1 pas dla relacji wprost i w prawo; dla kierunku przeciwnego przed skrzyżowaniem z ul. Skierki (kierunek od al. Kraśnickiej) będą również 2 pasy ruchu, w tym 1 pas dla relacji w lewo i 1 pas dla relacji wprost i w prawo;
- montaż wyświetlaczy prędkości, w celu uspokojenia ruchu w rejonie przejścia dla pieszych przez al. Witosa (ul. Rolna Osada), ul. Krańcową (ul. Kossaka) oraz ul. Nałęczowską (ul. Gnieźnieńska).
Wyświetlacze będą pokazywać ikony: smutną czerwoną, kiedy zostanie przekroczona dozwolona prędkość pojazdu i zieloną uśmiechniętą, kiedy pojazd będzie jechał zgodnie z obowiązującymi przepisami.
W ramach projektu na wybranych przejściach mają powstać np. płytki dla osób z dysfunkcją wzroku, montaż punktowych elementów odblaskowych, zastosowanie pasów wibracyjnych – akustycznych.
Otwarcie ofert zaplanowano na 15 maja. Wykonawca od momentu podpisania umowy będzie miał 4 miesiące na realizację prac.
Fundusze na realizację projektu
- Na realizację tych zadań Miasto pozyskało wsparcie finansowe ze środków unijnych w kwocie blisko 400 tys. zł. Projekt „Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych w mieście Lublin” jest współfinansowany ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Jego wartość to blisko 545 tys. zł, a zakończenie realizacji wraz z rozliczeniem przewidziano na grudzień - poinformowała Justyna Góźdź z biura prasowego ratusza.
- Pierwszy dzień koncertów za nami! Juwenalia przyciągnęły tłumy studentów [ZDJĘCIA]
- Kolorowy korowód studentów przeszedł ulicami Lublina w rytmach lat 80. [ZDJĘCIA]
- [AKTUALIZACJA] Piesek odebrany od chłopaka żebrzącego z akordeonem
- Budowa dworca metropolitalnego łapie kolejny poślizg [ZDJĘCIA]
- Odmień być! Egzamin dojrzałości z języka angielskiego już za nimi [ZDJĘCIA]
- Słynna kaplica „Na Wodzie” w Radecznicy [ZDJĘCIA]
Paweł Szrot ostro o "Zielonej Granicy"."To porównanie jest uprawnione"
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?