Belgia - Polska 6:1. Oceniamy Biało-Czerwonych po kompromitacji w Lidze Narodów

Filip Bares
Filip Bares
KENZO TRIBOUILLARD/AFP/East News
Reprezentacja Polski przegrała 1:6 z Belgią w meczu Ligi Narodów w Brukseli. Eksperymenty Czesława Michniewicza odbiły się czkawką i trudno doszukiwać się pozytywów. Wzięliśmy pod lupę występ naszych piłkarzy, ale ostrzegamy - nie ma dobrych not.

Bartłomiej Drągowski - 4 (w skali 1-10)
Rzadko kiedy bramkarz traci aż sześć goli w meczu i wcale nie wypada tak źle na tle reszty zespołu. Tak było w środę w Brukseli. Drągowski miał przed sobą aż 11 strzałów w światło bramki, ale przy sześciu z nich nie miał zbyt wiele do gadania. Przy innych ratował nam tyłki. Pozycja Wojciecha Szczęsnego jest jednak dalej nie zagrożona.

Robert Gumny - 4
W pierwszej połowie Gumny wyglądał naprawdę dobrze. Eden Hazard dwoił się i troił, ale nie miał łatwego życia z piłkarzem Augsburga. W drugiej połowie niestety nie dotrzymał kroku piłkarzowi Realu Madryt, który obnażył wszystkie jego słabości. W internecie memem będzie jego próba wyrzutu piłki z autu.

Kamil Glik - 3
Nasza skała nie była nie od przejścia w środę, ale była i tak najlepszą ze wszystkich dostępnych opcji. Wiek dopadł Glika i przeciwko piłkarzom z najwyższej półki będzie miał problemy, ale doświadczenie to wciąż jego ogromny atut. Na plus fakt, że miał najwięcej wybić i ex aequeo najwięcej przechwytów i zablokowanych strzałów w środowym meczu.

Jan Bednarek - 1
W pierwszej połowie dwukrotnie dopuścił by Michy Batshuayi zagroził naszej bramce, ale raz uratowała go chorągiewka sędziego bocznego, a za drugim Drągowski. Przy bramce Leandro Trossarda został wkręcony w ziemię. Fatalny występ stopera Southampton.

Tymoteusz Puchacz - 1
Dramatyczny występ obrońcy Trabzonsporu. Puchacz przeciwko Belgom miał 0 przechwytów, udanych wślizgów, wybić czy udanych dryblingów, ale miał za to 11 strat i tylko 43 proc. skuteczności podań. Po przerwie nie wyszedł na boisko.

Grzegorz Krychowiak - 2
"Krycha" zagrał tylko 45 minut, ale sprawy osobiste z pewnością gdzieś z nim były. Słaby występ Polaka, ale nie winimy go za to. Szybka żółta kartka też na pewno miała wpływ na jego grę jak i na zmianę.

Szymon Żurkowski - 3
Żurkowski zagrał "ok", ale nic więcej. Nie wykorzystał szansy od selekcjonera. Poszukiwania następcy Jakuba Modera trwają dalej.

Piotr Zieliński - 3
"Fantasista" z Neapolu rozpoczął bramkową akcję z pierwszej połowy, pewnie ścinając do środka i znajdując Sebastiana Szymańskiego. Zieliński wygląda o wiele lepiej w reprezentacji od kiedy ma z kim "pograć", Szymański daje mu o wiele więcej swobody i możliwości. Szkoda, że dalej są to głównie przebłyski.

Jakub Kamiński - 3
Skrzydłowy VFL Wolfsburg wygląda bardzo obiecująco i być może już w Katarze odegra znaczącą rolę w reprezentacji. Niestety na razie musi ustabilizować formę i podejmować lepsze decyzje na boisku.

Sebastian Szymański - 4
W pierwszej połowie "odrzut" Paulo Sousy popisał się fenomenalną asystą do Roberta Lewandowskiego, po której objęliśmy prowadzenie. Szymański naprawdę daje reprezentacji nowe możliwości.

Robert Lewandowski - 4
Oprócz bramki w pierwszej połowie Lewandowski nie wniósł za wiele do gry reprezentacji. W drugiej połowie stracił piłkę po czym natychmiast poszła bramka dla Belgów.