Bezkonkurencyjny Piotr Oleszczuk w pool bilardzie. Mieszkaniec Białej Podlaskiej mistrzem w Grand Prix Lubelszczyzny 2021

KS
Stowarzyszenie Bilarda
16 października poznaliśmy tegorocznego zwycięzcę Grand Prix Lubelszczyzny w pool bilardzie. Bezkonkurencyjny w tym roku okazał się Piotr Oleszczuk z Białej Podlaskiej, który wygrał trzy z czterech turniejów.

Finałowa runda Grand Prix Lubelszczyzny 2021 obyła się w klubie „Masters” przy al. Spółdzielczości Pracy w Lublinie. W ostatniej rundzie o miano mistrza w pool bilardzie stanęło 32 zawodników – w tym jedna kobieta Paula Osuch. Turniej rozgrywany był w odmianę ośmiu bil - popularna „ósemka”, a przyznawana w losowaniu szczęśliwa koszulka Grand Prix Lubelszczyzny powędrowała tym razem do jedynej uczestniczki zawodów.

Ostatecznie zawody w Lublinie wygrał Piotr Oleszczuk, który w finale pokonał Nikitę Rudenko. Na najniższym stopniu podium stanęli: Tomasz Neszow i Grzegorz Bataszew.

Zwycięstwo Piotra Oleszczuka jednocześnie zapewniło mu zwycięstwo w całym cyklu. Pochodzący z Białej Podlaskiej zawodnik został tegorocznym zwycięzcą Grand Prix Lubelszczyzny. Na drugim miejscu uplasował się Tomasz Neszow, a tzw. „pudło” uzupełnił Tomasz Wiśniewski.

Podczas ostatniej rundy turnieju, który objęty zostały honorowym patronatem prezydenta Lublina swoją obecnością zaszczyciła Iwona Haponiuk, zastępca dyrektora wydziału sportu w lubelskim ratuszu.

Najlepsi zawodnicy otrzymali statuetki i nagrody.