MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Bezpłatne korepetycje dla uczniów z Ukrainy. Ruszyła platforma z zajęciami online

OPRAC.:
Małgorzata Meszczyńska
Małgorzata Meszczyńska
Platforma pozwala łączyć poszukujących pomocy w nauce i chętnych do jej udzielania.
Platforma pozwala łączyć poszukujących pomocy w nauce i chętnych do jej udzielania. fot. Ivy Ukraine
Korepetytorzy z pomocą ukraińskim uczniom. Rusza platforma, na której dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy będą mogły zdobywać wiedzę. To platforma Ivy Ukraine, która przyjmuje zgłoszenia zarówno od osób potrzebujących pomocy, jak i chętnych oferujących edukacyjne wsparcie. Z bezpłatnych lekcji i korepetycji będą mogły korzystać zarówno dzieci, które znalazły schronienie w Polsce, jak i mali Ukraińcy, którzy pozostali w kraju, ale nie mają możliwości uczęszczania do szkoły.

Spis treści

Lekcje online dla młodych Ukraińców. Jak to działa?

Sytuacja w Ukrainie zmusiła miliony osób do opuszczenia swojego domu, najbliższych, znajomych. Wiele z nich to dzieci w wieku szkolnym, które z dnia na dzień zostały pozbawione dostępu do edukacji. Te, które znalazły schronienie w Polsce, trafiły do polskich szkół, często bez znajomości języka. Z myślą o pomocy uczniom z Ukrainy, którzy znaleźli się w zupełnie nowym środowisku, jak i o tych, którzy pozostali w ojczyźnie, ale mają utrudniony dostęp do edukacji, rusza projekt Ivy Ukraine.

Ivy Ukraine to polski projekt zapewniający bezpłatne wsparcie edukacyjne dla dzieci i młodzieży z Ukrainy. Specjalną platformę udostępnia Ivy Consultants, od dekady oferująca pomoc edukacyjną dla ambitnej młodzieży.

- Studenci najlepszych uniwersytetów na świecie będą pomagać w zadaniach domowych, przygotowaniu do egzaminów i wyrównaniu podstawy programowej dzieciom, które uciekły przed wojną do Polski lub nadal pozostają w swoim kraju - mówi Krzysztof Daniewski, prezes Akademii Ivy Poland oraz Ivy Consultants.

Korepetycje za darmo. Po polsku, ukraińsku lub angielsku

Z platformy IvyUkraine.com skorzystać może każdy, kto potrzebuje pomocy w nauce. Korepetycje są darmowe i prowadzone zarówno z przedmiotów ścisłych, jak i humanistycznych.

- Zajęcia prowadzone są w dogodnym dla ucznia języku: ukraińskim, angielskim lub polskim. Indywidualnych korepetycji on-line udzielają wolontariusze. Są to uczniowie szkół średnich, studenci w kraju i za granicą oraz nauczyciele. Chcemy, aby dzieci z Ukrainy mogły zdobywać i poszerzać wiedzę niezależnie od sytuacji w ich kraju - podkreśla Krzysztof Daniewski.

Wolontariusze online. Doświadczenia z pandemii

Ivy Consultants nie po raz pierwszy organizuje edukacyjne przedsięwzięcia. 2 lata temu, w trakcie pandemii, uruchomiona została z powodzeniem „Klinika Matmy”. Projekt skupił ponad 1000 wolontariuszy oferujących bezpłatne korepetycje. Te zaś skierowane były do dzieci pracowników ochrony zdrowia – skrajnie obciążonej wówczas z powodu sytuacji covidowej.

Platforma pozwala łączyć poszukujących pomocy w nauce i chętnych do jej udzielania.
Platforma pozwala łączyć poszukujących pomocy w nauce i chętnych do jej udzielania. fot. Ivy Ukraine

Na bazie poprzednich – pandemicznych - doświadczeń, zbudowany został projekt Ivy Ukraine. Jak informują organizatorzy, prace nad projektem zostały rozpoczęte krótko po wybuchu wojny. Ivy Ukraine pozwala zarejestrować się zarówno uczniom potrzebującym pomocy, jak i wolontariuszom, którzy chcą dzielić się swoją wiedzą z ukraińskimi kolegami.

- Teraz, gdy wszystko jest już gotowe, platforma może służyć tym, którzy najbardziej tego potrzebują – podkreśla prezes Ivy Consultants.

- Moim przyjaciołom i rówieśnikom z Ukrainy jednego dnia nie tylko odebrano bezpieczeństwo i wolność, ale również mocno utrudniono dostęp do edukacji. Mam nadzieję, że uda nam się pomóc jak największej liczbie potrzebujących – dodaje Anastasia Liaver, zaangażowana w projekt Ivy Ukraine jako tłumaczka.

Ivy Ukraine to propozycja skierowana do ukraińskich uczniów w Polsce oraz dzieci, które pozostały w objętej wojną ojczyźnie.
Ivy Ukraine to propozycja skierowana do ukraińskich uczniów w Polsce oraz dzieci, które pozostały w objętej wojną ojczyźnie. Fot. Sasha Matveeva/unsplash
od 16 lat
Wideo

Dziś 81. rocznica Ludobójstwa na Wołyniu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Bezpłatne korepetycje dla uczniów z Ukrainy. Ruszyła platforma z zajęciami online - Strefa Edukacji

Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski