Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Biegacze pokonali "Drugą Dychę do Maratonu" (ZDJĘCIA)

Kamil Balcerek
Do Maratonu Lubelskiego pozostały już tylko "dwie dychy". W niedzielę blisko 600 biegaczy pokonało dystans drugiej dychy, czyli 10 kilometrów ulicami Lublina. Pierwszy na metę wpadł Ilya Slavenski z Białorusi. Zawody ukończyła także Joanna Mucha, minister sportu i turystyki.

Trasa drugiej dychy przebiegała ulicami Lublina. Śmiałkowie wystartowali przy stadionie Startu, a następnie biegli ul. Krochmalną w obu kierunkach, Trasą Zieloną, al. Unii Lubelskiej. Meta zlokalizowana była na stadionie Startu, a pierwszy wpadł na nią Ilya Slavenski z Białorusi (z czasem 31:10), który przyznał z rozbrajającą szczerością, że przyjechał do Lublina rekreacyjnie. - To był dla mnie szybki trening. Nie przygotowywałem się do niego specjalnie, bo obecnie jestem na etapie odpoczynku - powiedział zwycięzca biegu. - Powinienem zejść poniżej 30 minut, bo trasa było bardzo fajnie poprowadzona.

Plan na niedzielny bieg miała także minister Joanna Mucha, która chciała ukończyć rywalizację w czasie godziny i 3 minut. Ostatecznie się nie udało. - Na trzeciej dyszce na pewno będę - powiedziała Mucha na mecie. - Muszę jednak poprawić czas, bo trochę wstyd. Gratuluję wszystkim, którzy dobiegli do mety.

Niedzielne zawody były drugą odsłoną cyklu "Cztery Dychy do Maratonu". Kolejne imprezy zaplanowane są w 2013 roku - 3 lutego i 21 kwietnia. Sam Maraton Lubelski odbędzie się 8 czerwca.

10. Paweł Wysocki (Lublin) 34:51

Materiał oryginalny: Biegacze pokonali "Drugą Dychę do Maratonu" (ZDJĘCIA) - Kurier Lubelski