Biegacze walczyli w 6. Półmaratonie Lubelskim. Triumf Michała Białego z SKB Kraśnik. Zobacz zdjęcia

szupti
W niedzielę został rozegrany 6. Półmaraton Lubelski. Bieg na dystansie 21,0975 km ukończyło 630 zawodników, w tym 108 kobiet. Triumfatorem w kategorii open został Michał Biały z SKB Kraśnik, pokonując linię mety w czasie 1:13.05. W rywalizacji pań najszybsza okazała się natomiast Anastazja Gładysz z Nowego Krępca (1:24.53).

Start i meta półmaratonu zlokalizowana była na stadionie lekkoatletycznym, przy al. Piłsudskiego 22. Uczestnicy po opuszczeniu stadionu walczyli m.in. w wąwozie Rury oraz ulicami Nabystrzycką, Jana Pawła II, Orkana i Głęboką.

Michał Biały wyprzedził Bartłomieja Florczaka z Puław (1:14.10), natomiast na najniższym stopniu podium stanął Andrzej Orłowski, reprezentujący MKS Lubartów (1:14.23).

Z kolei triumfatorka wśród pań okazała się lepsza od Dominiki Łukasiewicz z Nadir Jędrzejów (1:26.38) i Natali Zych z UKS 51 Lublin, która uzyskała rezultat 1:27.25.

Impreza zaliczana była do Grand Prix Lublina 2022. To odrębna klasyfikacja, która uwzględnia wyniki zawodników i zawodniczek startujących w lubelskich biegach organizowanych przez Fundację Rozowju Sportu w Lublinie.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0