Biegi górskie: Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik) mistrzynią Polski seniorek

Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik) zdobyła swój kolejny medal MP seniorów
Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik) zdobyła swój kolejny medal MP seniorów Zbigniew Biały
Dominika Wiśniewska-Ulfik (SKB Kraśnik) wywalczyła złoty medal w rywalizacji seniorek, podczas mistrzostw Polski w biegach górskich stylem alpejskim, rozegranych w Międzygórzu. Wśród seniorów brąz przypadł natomiast jej koledze klubowemu, Kamilowi Jastrzębskiemu.

Kraśniczanka okazała się lepsza od Anny Celińskiej (Bielsko-Biała) oraz Izabeli Zatorskiej (Puma Running Team). Panie rywalizowały na dystansie 9,5 km (suma podbiegów 935 m, suma zbiegów 55 m).

Jastrzębski przegrał natomiast z Danielem Wosikiem (Montrail Team Sport Networ) i Dariuszem Kruczkowskim Kruczkowskim (Szklarska Poręba). Seniorze mieli do pokonania trasę o długości 10,8 km (suma podbiegów 980 m, suma zbiegów 180 m).

Biegi górskie rozgrywa się w dwóch formułach - alpejskiej i anglosaskiej. Trasa biegu alpejskiego w przeważającej części prowadzi pod górę, najczęściej na szczyt. Trasa biegów anglosaskich biegnie natomiast raz w górę, a raz w dół.