Biegi narciarskie: Zawodniczki MULKS Tomaszów Lubelski zostały wicemistrzyniami Polski!

Drużynowe mistrzostwa Polski odbyły się na trasach biegowych Wisły - Kubalonki
Drużynowe mistrzostwa Polski odbyły się na trasach biegowych Wisły - Kubalonki archiwum klubu
Żeńska ekipa MULKS Tomaszów Lubelski została drużynowymi wicemistrzyniami Polski w biegach narciarskich. Mistrzostwa w niedzielę, 30 grudnia odbyły się na trasach Wisły - Kubalonki. Zawody były rozgrywane stylem dowolnym, a impreza była jednocześnie 2. Memoriałem Henryka Cieślara.

Krajowy czempionat w Wiśle to inaczej “sztafeta pokoleń", bowiem w zawodach startowały klubowe sztafety złożone z zawodników lub zawodniczek z poszczególnych kategorii wiekowych, począwszy od juniorów, aż po seniorów.

Tomaszowianki pobiegły w składzie: Monika Skinder, Martyna Wawrzusiszyn, Małgorzata Żółkiewska i Magda Czusz.

Skinder pierwszą zmianę zakończyła na drugim miejscu, mając około 20 sekund straty do Izy Marcisz z Halicza Ustrzyki Dolne. Tomaszowianki po drugiej zmianie (Warzusiszyn) nadal plasowały się na drugiej pozycji. Świetnie na trzeciej zmianie pobiegła Małgorzata Żółkiewska, która wyprowadziła sztafetę z Tomaszowa Lubelskiego na pierwsze miejsce. Na ostatniej zmianie pobiegła Magda Czusz, mając 40 sekund przewagi nad Ustrzykami (Marcela Marcisz). Nie udało się jej jednak utrzymać pierwszej lokaty i zawodniczki MULKS zakończyły zmagania ze srebrem (łączny czas - 54:52.8).

Triumfowały zawodniczki Halicza Ustrzyki Dolne (53:43.3), natomiast na najniższym stopniu podium stanęły narciarki Rawy Siedlce (57:27.8). Tuż za podium uplasowała się drużyna KS Wisła Ustronianka, a za nimi NKS Trójwieś Beskidzka i MKS Wodzisław Śląski.

Drużynowymi mistrzami Polski został natomiast pierwszy zespół NKS Trójwieś Beskidzka, wyprzedzając drugą ekipę tego klubu oraz MKS Istebna.