Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Boiska typu Orlik ponownie do dyspozycji mieszkańców Lublina

KK
Fot. Mariusz Kapala / Polska Press
4 maja ponownie otwarto wszystkie kompleksy boisk Orlik w Lublinie. Mieszkańcy miasta mogą z nich korzystać tylko w określonych godzinach, spełniając wszystkie niezbędne warunki reżimu sanitarnego.

Obiekty typu Orlik (do piłki nożnej oraz wielofunkcyjne) funkcjonują na podstawie zasad określonych w Rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, a także wytyczne Ministerstwa Sportu.

Mieszkańcy mogą korzystać z boisk od poniedziałku do piątku w godzinach 16-21, z uwzględnieniem godzin przeznaczonych dla klubów sportowych, a także w soboty i niedziele w godz. 12-21. Należy jednak brać pod uwagę konieczność stosowania się do określonych procedur.

Przede wszystkim, w tym samym czasie na każdym z boisk może jednocześnie przebywać nie więcej niż sześć osób i jeden trener. Limit nie dotyczy osób funkcyjnych. Dużych boisk piłkarskich i trawiastych oraz otaczających ich bieżni lekkoatletycznych nie można dzielić na mniejsze, by prowadzić zajęcia w grupach. Jeżeli w podobnym czasie liczba chętnych będzie większa, część osób będzie musiała poczekać, na to, aż ich poprzednicy opuszczą obiekt. Nad porządkiem czuwają animatorzy boisk, którzy dezynfekują urządzenia i sprzęt sportowy po każdym użyciu.

Każdy, kto wybiera się na którykolwiek z obiektów, musi być świadomy, że nie ma tam możliwości korzystania z szatni i węzła sanitarnego, poza toaletą. Osoby uprawiające sport nie mają obowiązku zakrywania twarzy, a na boiskach są zapewnione środki do dezynfekcji rąk i sprzętu sportowego. Warto podkreślić, że jeżeli ktoś chce trenować z użyciem piłki, musi przybyć na trening ze swoją, ponieważ tego typu sprzęt nie jest wypożyczany.

Z boisk mogą korzystać osoby w każdym wieku, choć należy pamiętać, że obecnie dziecko w wieku do 13 lat może dotrzeć na obiekt tylko pod opieką rodzica, opiekuna prawnego lub innej osoby pełnoletniej.

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji "Bystrzyca" udostępnił ponadto mieszkańcom Lublina stadion lekkoatletyczny przy al. Piłsudskiego. Z tego obiektu również można korzystać, tylko stosując się do ścisłych procedur, a także limitu osób (sześć + trener), od poniedziałku do piątku w godz. 7-8.15 oraz 8.30-9.45. Natomiast w weekendy od godz. 8 do 9.30.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

20240417_Dawid_Wygas_Wizualizacja_stadionu_Rakowa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na kurierlubelski.pl Kurier Lubelski