Boks: Brązowe medale Agnieszki Osial i Anny Maksim

Reprezentantki Orląt Łuków Agnieszka Osial oraz Anna Maksim wywalczyły brązowe medale podczas Pucharu Polski kobiet w boksie, który rozegrano w Grudziądzu.

Agnieszka Osial, rywalizująca wśród juniorek (waga 69 kg), uległa w pojedynku półfinałowym Aleksandrze Trojanowskiej ze Skorpiona Szczecin (2 r. RSC). Anna Maksim natomiast, walcząca wśród seniorek (81 kg), przegrała w półfinale z Wiolettą Gmurczyk z Legii Warszawa (0:5).

Obie zawodniczki startują również w kickboxingu, reprezentując Policyjne Towarzystwo Sportowe Łukplast Łuków i odnosząc wiele sukcesów w tym roku.

Agnieszka Osial zdobyła m.in. brązowy medal w kategorii +70 kg (formuła light contact) podczas mistrzostw Europy juniorów, które rozgrywane były we włoskim Lignano Sabbiadoro.

Anna Maksim została natomiast mistrzynią Polski seniorek w w formule light contact, rywalizując w kategorii plus 70 kg. Impreza rozegrana została w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Obie podopieczne trenera Zenona Pawlikowskiego startowały również w formule semi contact (kategoria +70 kg) podczas MP seniorów w Węgrowie i obie dotarły do finału. Maksim wywalczyła złoto, broniąc tytuł mistrzowski zdobyty przed rokiem. Osial zaś, która jest aktualną mistrzynią Polski juniorek w tej formule, musiała uznać wyższość swojej koleżanki klubowej, zdobywając w Węgrowie srebro.